


| Előadó: | Unique |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Ferbár Zsolt |
|
Kovacsics Ádám |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Verse 1:
Nem felejtek, mégis azt kell gondolnom,
Hogy öröm, és illat és csodás ez a világ!
Ha van élet, nem csak túlélni akarom,
Ha közös a végzet, lesz rá alkalom!
Eddig hol voltál, nem szóltál, hogy Rád várok Én?
Refr:
Tudnom kell, jön Veled a vágy
És vajon örökké tart-e a varázs?
Tudnom kell! A jövő nem felel:
Ugye mindig, ugye mindig itt leszel?
Verse 2:
Szemem előtt a legeslegszebb film,
És a karjaidban csak Én nézhetem.
Az utolsó, még hiányzó darabkát
Megtaláltam és nem eresztem már el!
Eddig hol voltál, nem szóltál, hogy Rád várok Én?
Refr:
Tudnom kell, jön Veled a vágy
És vajon örökké tart-e a varázs?
Tudnom kell! A jövő nem felel:
Ugye mindig, ugye mindig itt leszel?
Óó, nem elég csak hinni, én most Tudni akarom,
Ez egy élet, ami újból él.
Óó, hogy milyen élni benne, csak Te kérdeztél,
És mutattad, hogy van remény!
De mond: Eddig hol voltál???
Ó, eddig hol voltál???
Refr:
Tudnom kell, jön Veled a vágy
És vajon örökké tart-e a varázs?
Tudnom kell! A jövő nem felel:
Ugye mindig, ugye mindig itt leszel?
Tudnom kell! (tudnom kell) jön Veled a vágy (jön Veled a vágy)
És vajon örökké tart-e a varázs?
Tudnom kell! (tudnom kell) A jövő nem felel (a jövő nem felel)
Ugye mindig, ugye mindig itt leszel?
Óóóó, áááá, óóóó, áááá........


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton