dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mozart musical: Az egyszerű út

Mozart musical - Az egyszerű út

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Mozart musical
Album: Keressük!
Szövegírók: Müller Péter Sziámi
Michael Kunze
Zeneszerzők: Szilveszter Lévay
Kiadó: Keressük!
Stílus: Musical
Címkék: feldolgozás [+]
Miről szól a(z) 'Az egyszerű út' dalszöveg ?
A történetben Mozart és gróf Arco, valamint Colloredo találkoznak. Colloredo új egyezséget ajánl Mozartnak, hogy újra komponáljon neki, ezzel erős új szövetséget kötve. Mozart viszont elutasítja az ajánlatot, mert nem akarja megosztani tehetségét, amit szerinte Istentől kapott. Colloredo figyelmezteti, hogy lesz majd számadása tehetségével, de Mozart válasza, hogy már csak az Ég ítélheti meg őt. Végül Mozart kijelenti, hogy nincs több alkudozás és önámítás, csak a szabadság számít számára.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 3, összesen 53218 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az egyszerű út

(Arco gróf):
Mozart!

(Mozart):
Gróf Arco!
És a nagy Colloredo!

(Colloredo):
Nem kell gúnyolódnia!

(Arco gróf):
Nem hajol meg a hercegérsek előtt?

(Mozart):
Wolfgang Mozart már senki előtt nem hajol meg!

(Arco gróf):
Kutya!

(Colloredo):
Engem most az Úr nem áld,
mégsem szórok rád átkot.
Hisz nem jól áll a szénád,
s én ebben hibás vagyok.

(Mozart):
Nincs önnel semmi dolgom,
most temették el jó atyám!

(Colloredo):
Gyászod végsőkig megindít,
kapd meg, hát mi jár!
Új egyezséget kínálok:
megint nekem komponálj!
Az ostoba harcból végre legyen elég,
köztünk szülessen most
erős, új szövetség!
Itt már nem azt kell néznünk,
hogy ki volt hibás.
Az túl egyszerű,
az naivitás!

(Mozart):
Önnel meg nem oszthatom,
mit az Istentől kaptam.
Csak magammal van dolgom,
nem köt más elszámolás!

(Colloredo):
De számadásod lesz majd a tehetséggel fölfelé!

(Mozart):
Engem más meg ne ítéljen most már, csak az Ég!
Nem óhajtok félmegoldást, nem vonz az együttlét!
Ki a nagy vízre indul, annak tudnia kell,
melyik hullám a jó, melyik sodorja el.
Nekem nem számít törvény, nem hat rám csábítás

(Mozart):
Érted kár! Értsd meg már!

(Mozart - Colloredo):
Az egyszerű út az naivitás!

(Colloredo):
Jó atyád mit szólna?
Lepereg rólad erkölcs, vallás.
Gondold meg, zenét mennyit írhatsz,
ha összefogunk ketten!

(Mozart):
Nekem egy kell csupán:
a szépséges szabadság.
Végre független vagyok,
bennem csak zene szól már!
Nem!

(Mozart - Colloredo):
Ki nagy vízre indul, annak dönteni kell:
melyik hullám a jó, melyik sodorja el.
Legyen bármilyen vonzó egy új állomás.

(Colloredo):
Az egyszerű út

(Mozart):
Az egyszerű út

(Mozart - Colloredo):
Az egyszerű út, az naivitás!

(Mozart):
És nincs már több alku, nincs önámítás!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

VeszprémFest: Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép jövőre

Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.

 

 


- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.

 

A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.



 

- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.

 

A VeszprémFest 2026-os programjai

 

A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.

 

A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.



 

Veszprémbe érkezik a Kraftwerk

 

Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

 

A zárónapon a Pink Martini ad koncertet

 

A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.



 

A VeszprémFest kísérőrendezvényei 


Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.

 

Fotók: Veszprémfeszt

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás