Előadó: | Gringo Star |
---|---|
Album: | Pálinka Sunrise |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | 3:12 |
Szövegírók: |
Geszti Péter Erdélyi Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | BMG |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Legyünk már csak úgy, akár egy buliban a két tini,
Kiket épp kiüt, s bevadít a Martini!
Bejön ez a sztereotíp pia mint sztereotípia.
Dumának jó monománia.
Legyen most a két tiniben a para miniben,
Hogy mi jön el,amikor az a kicsi mámor kiszállt,
Legyen hát igazuk,a party akkor party,
Ha pörög és meg nem árt,ha leamortizált.
Nem vagy olyan, tudom én.
Nem vagyok olyan, de hadd legyek én!
De itt az a pont, hol a kezdet a vég.
A bőrömön is hamar elolvad a koktéljég.
Gyere szedj fel, és szedjél szét!
De ha reggel itt ébrednék,
Ki ne dobd, amit szétszedtél,
Az a pár darab az enyém, és elvinném!
Gyere, szedj fel, és szedjél szét!
Ami megmaradt, jól jön még.
Igen, össze is szedhetnéd,
Legyek egybe' még, ha valaha úgy lennénk, te meg én...
Soha nem téved ide érted a razzia,
És lemarad a jelenetről a mama paparazzija.
Ki jelentene fel, mondd ha a város aludni ment?
Nem zavar semmilyen ambient.
Nincs, ami fáj. Ne félj!
Belefér, hogy aki még eddig nem voltál, csak az legyél.
Mert az a test csele, hogy az ember vele valamit eltakar,
Ami odabentről igazán szökni most akar.
Nem vagy olyan, tudom én...
Gyere, szedj fel, és szedjél szét...
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a