dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Genitív: Levél

Genitív - Levél

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Genitív
Album: Keressük!
Szövegírók: Genitív
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Rap (Underground)
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4424 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Levél

Köszönöm, hogy vagy, mer' te nyitottad ki szemem
Hogy lássam mi a lényeg, ne csak pénz legyen meg dollár
Így tudd meg, hogy te vagy és hogy mindig is te voltál
Levegő a tüdőben, vagy dobbanás a szívben
Magam mellé akarlak már mindenféle képen
Nem számít a múltunk, csak legyen közös jövőnk
Ne akarjunk felnőni, osszuk be minden időnk
Láttam a szemedben, el soha nem fog múlni
megpróbálok neked még több emléket elrakni
Ládám legmélyére, hol a te szíved az első
Nyitott könyv maradok, hogy tudd meg mi a legbelső
Láss a sorok mögé, nem csak rímek meg számok
Az életem munkája, az, hogy mit érzek vagy látok
Ettől leszek ilyen, még ha nem is tartasz jónak
De stabillá vállt életem, tudom mit hoz a holnap
Van akiben bízom és ő is bízik bennem
Isten adja meg, hogy többé ne kelljen keresnem
A végletekig kitart, ez nem egy kósza ábrád
Ennyit tudok adni sajnálom ha többet vártál
Köszönöm, hogy vagy nekem, meg köszönöm, hogy vigyázol
Köszönöm, hogy együtt, legyünk közel vagy távol
Köszönöm, hogy vagy nekem...(héj)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás