dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ideas: Könnyes az imád

Ideas - Könnyes az imád

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Ideas
Album: Keressük!
Szövegírók: Kun Anita
Preil Tibor
Schlick Attila
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3960 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Könnyes az imád

A csillagos ég alatt állsz egymagad
Szállnál még,
Egy érzést temetnél
Régi templom mélyén
Bűnbánó, könnyes imád égig ér.

Volt idő, hogy támadt, űzött és játszott a sötétség
Láncait sújtva rád
Mindentől megfosztva, haldokló, vérző reménység.
Búcsúztál már?

Refr.:
Soha el nem múlón küzdhetünk,
Fizetünk, hisz néha tévedünk
Sírunk is, hogyha szenvedünk
Van, hogy játszik a sors.
Mégis túlélni kell,
Akkor is, ha Isten sem felel
Felállni a mélyből,
Nem vagy egyedül..!

Nehéz meglátni a segítő kezet vaksötétben
Hát most legyen fény, így legyen!
Elég volt a mocsárból, a hazugság lánca nem kell
Erősebb lettél!

Refr.

A csillagos ég alatt vársz rám, kedvesem
Szállnál még, szállnál velem,
De törött a szárnyunk rég, azt hiszem
Földön jársz, imád mégis égig ér.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás