dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Nem Közölt Sáv: - és +

Nem Közölt Sáv - - és +

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Nem Közölt Sáv
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5919 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

- és +

NOS Chez

Szent Péter egy felhőn ül, majd hív ha nincsen rajtad bűn
Mefiszto a pokolból üzeni ez nem Deja-Vu csak jó a fű
A kaptárban a rabok szerint nem peregnek a naptárban a napok a smasszerok nevetnek mire szabadulsz hívhatod a papot King Kong mondta minden város neki makett de jött egy nő kiölte belőle a szörnyet és minden más lett, Super Size meg Marlboro minden light hyper hi-tech, a bevásárlókocsikhoz láncol a sok business cartel. Minden nap korán kel, egész nyáron gályázik a hangya, a tücsök teríti a placcot van nála kokó bogyó ganja, az RTL-en Kokó vakol (??) hogy a bokszba ő a kobra, azt látod ahol a bomba tűsarkúba tangába meg copfba, az orvosi ellátás mindenkinek jár, magyar doktor, mégse fér bele a zsebébe a keze a borítékoktól, szegények Isten országa, és ők akik a perselybe dobják a kobaltot (??) ahol fullos Mergákkal közlekednek a csuhások
Újonc
Lehet kommunista kalász, sorok között vagy Árpád-sávos, ha reklamálsz már Nem Közölt, mindegy milyen a pártállásod, ceruza és cenzúra, a különbség csak pár betű, de ha nincs amivel leírjad, mindegy hogy tiltott vagy megtűrt, az ember arcát még szúrja a kamaszkori lázadás, húzza a valóság súlya, de abba kapaszkodik álszakáll, mert a saját szakállára biztosan megkopasztják nem bízhat a szakpárjában, csak ha segít egy volt padtárs, hogyan legyek fészekrakó? Zsebükbe' vagy 50 évem, sőt már közben éhen halok amíg lejár a törlesztésem, rég rapper volt már, míg a többi fő-skinhead meg volt az egész repertoár, pedig kreol a bőrszine, rég nem éri utált, érettségi után, tudta meg az anyja zsidó, Magyarország avas tortám, minél nagyobb szeletet! De csak a hűlt helyed marad, ha magad bekebelezed
Zenk
Az élet álom attól félsz ha felébrednél megtörténne, a valóság bolti áron Akkezdettel 2Fél-be, az biztos biztosúr, hogy itt első a tartás, amikor este ketté dobjátok, na tartsd a markod pajtás! A jótékonykodással csak a hétköznapoknak adnak színt, de abból gazdagszik meg hogy ez vodkára szed Andaxint, mint az álarc mögé állhatsz be a hátam mögé, de mint Jim Carrey-t A Maszk beszippant és te leszel az övé, édes mesékkel kábít, hogy fontos vagy, akire számítanak, pedig bárány vagy a vadak között a szavakkal a falhoz állítanak, a káosz köré térképet ír markold a fejed krétát és béke amíg a pincében sorba' állnak bent a zsebrakéták, a földhöz ragaszt, de te végig ragaszkodj a körhöz tapaszd a füledet a hangfalakhoz halaszd el hogy az égbe költözz, az egyik falat savanyú de a következő édes a prés kipasszíroz a késed mindig tompa marad a kardomhoz képest
Saiid
Haver, ahogy mondod nemzetközi közös piac árba' a valóság 10€ haza költözik az álma, az utolsó amit mondok az hogy őrködik a számba, ez most itt a Nem KKezdet Közölt Phia Sáv-ja, Molotov-Ribbentrop tavasszal fellibentok antikolt Atom Antik vagyunk magyar antik-pop, messzire utazok, mert ez a magyar Avington, míg DJ Laptop Washingtonban hat haknit hoz, elég a viccből! Inkább mondok valami poénosat kitöltötte pozitív, a nagy lóvétokat leszarom, forduljon felénk (??????) az ég azé' van csak, hogy beléhatolj! Lehetsz zsici, negró, rizs, és az is elég ha goj, ne az orrodra gondolj spanom, hogy belémszagolj takarja a szemét a bor vagy krétapor, te is hangya vagy pakolj, ne félj bevéd a boly

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

PIM70: A tárgyak társasága – írók gyűjteményei a Petőfi Irodalmi Múzeumban Jókai Mór sétapálcáitól Lázár Ervin nyakkendőgyűjteményéig


Mit gyűjtöttek a magyar írók a 19. században, a múlt századfordulón, az 1970-es években, és mit gyűjtenek ma? Mi került be mindezekből a Petőfi Irodalmi Múzeumba?


A PIM legújabb kiállítása, A tárgyak társasága – Írók gyűjteményei az írók gyűjtőszenvedélyét járja körül Jókaitól Lázár Ervinig, ezenkívül megszólaltat nyolc kortárs írót, és magát a múzeumot is a gyűjtő szerepében mutatja be, méghozzá egy kiemelt gyűjteményén, az írógépeken keresztül.


A tárlat a PIM alapításának 70. évfordulóját ünneplő gyűjteményalapú kiállítássorozat második állomása. Az első része, A halandóság törékeny arcai című íróportré-kiállítás már látogatható.




A tárgyak társasága három nézőpontból közelíti meg a gyűjtés fogalmát. A PIM által őrzött írói gyűjteményeket hat tematikus műtárgycsoportba rendezve mutatja be a kiállítás, a csoportok között olyan hívószavak segítik az eligazodást, amelyek utalnak a gyűjtésben megmutatkozó általános emberi motívumokra, ugyanakkor rámutatnak a gyűjtemények egyedi sajátosságaira, a gyűjtő életében játszott meghatározó szerepére is. Az írók tárgyai mellett az érdeklődők abba is bepillantást nyerhetnek, hogy a szépirodalmi szövegekben hogyan jelenik meg a gyűjtőszenvedély.




A kiállításon megtekinthető többek között Lázár Ervin nyakkendőgyűjteménye, néhány festmény Ady Endre és Csinszka egykori Veres Pálné utcai lakásából, továbbá helyet kaptak Tamási Áron szivarosdobozai, Gyurkovics Tibor különböző országokban vásárolt kalapjai, Karinthy Ferenc leányfalusi házának egyik ajtaja neves személyiségek aláírásaival, valamint Tandori Dezső játék medvéi is. A tárlat legkorábbi tárgyai Jókai Mór kagyló- és csigagyűjteményéből, illetve botgyűjteményéből származnak.




A kiállítás második rétegeként a látogatók nyolc kortárs író gyűjteményébe is betekinthetnek: Bartis Attila, Kukorelly Endre, Márton László, Rakovszky Zsuzsa, Szabó T. Anna, Tóth Krisztina, Ugron Zsolna és Várady Szabolcs mesélnek tárgyi környezetükről, a tárgyakhoz való viszonyukról, gyűjteményeik és írásaik találkozási pontjairól.


A kiállítás legbelső terében a múzeum maga is mint gyűjtő kerül bemutatásra, méghozzá egy kiemelt gyűjteményével, az írógépekkel. Az írógép szimbolikus tárgyként az író és az elkészült mű között áll, közvetítő szerepben részese a mű keletkezésének. Látható Babits Mihály 1945-ben bombatalálatot ért írógépe is, amelyen életművének legjelentősebb részét írta.


Az írók gyűjteményei jól tükrözik birtokosuk személyiségét, szokásait, kapcsolatait, sőt emlékeit, vágyait, de szólhatnak akár műveinek világáról is. A szépirodalmi szövegekben a gyűjtés témája hangsúlyosan jelen van: kirajzolódnak bennük a gyűjtők különböző típusai, illetve olyan gyűjtemények, amelyeknek csak a képzelet szab határt. Az írók tárgyai eleve különleges aurával bírnak, s ezek között gyűjteményeik darabjai még inkább kitüntetett helyet foglalnak el. A kiállítás az író belső világának rejtettebb, kíváncsiságról, játékosságról, szenvedélyről árulkodó zugába ad betekintést.




A PIM gyűjteményében közel 4500 relikvia található, amelynek többsége hétköznapi tárgy, jelentőségük abban áll, hogy szorosan kötődnek az irodalom szereplőihez, egykor személyes környezetük részét képezték. Az író tulajdonában a tömegtermékek egyedi tárgyakká, a múzeumban hétköznapi tárgyakból relikviákká, kultikus értékű műtárgyakká válnak. Ez a metamorfózis a kiállítótérben folytatódik tovább, ahol eredeti kontextusuktól és rendeltetésüktől megfosztva, addig nem létező összefüggések rendszerébe kerülnek, új jelentéstartalmakkal gazdagodnak.


A kiállítás 2024. december 15-ig tekinthető meg.


A kiállítás kurátora: Zeke Zsuzsanna muzeológus, PIM

Grafikai tervezés: Csuport Andrea

Látványterv: H. Kocsis Annamária, PIM


Fotók: PIM