dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Marlboro Man zenekar: Helmut

Marlboro Man zenekar - Helmut

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Marlboro Man zenekar
Album: Keressük!
Szövegírók: Gerdesits Ferenc
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3828 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Helmut

Lassan lemegy a nap a
Balaton felett,
A vízben alig vannak
már emberek,
Amikor az utolsó részeg
is a partra ér,
Egy lány panaszos dalát
hozza felém a szél:

Óh, Helmut
megkaptátok a
szabadságot,
És felém se néztek,
pedig én csak rátok
várok,
Nyaralni most már
máshova járnak vagy
mindenki beteg,
Miért van az, hogy a
Balatonnál alig vannak
már németek?

Mikor másnap reggel a
sátradban ébredtem,
Hanyatt fekve horkoltál
mellettem,
Szöszke bajusz, sörte
séró, s hátul egy kis copf
lobog,
Ha rágondolok, ma is
elolvadok.

Mikor sok év után újra a
strandra tévedt,
Füle egyből kiszúrta a
német beszédet,
Azóta lemegy a partra,
megiszik két sört és
egész nap ott válogat,
"csak ne legyen
piercing a fitymájában,
régen az nem volt divat."

Ó, Helmut..

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Papa Roach megrengeti a Budapest Parkot is, a Trivium az előzenekar

A zenekar Rise Of The Roach turnéja folyatásaként június 9-én a Budapest Parkba is elhozza slágereit. A Papa Roach előzenekara ráadásul a Trivium lesz, így garantált az ütős este.







Noha a bandának számos slágere született három évtizedes pályafutása során, az biztos, hogyha meghalljuk a Papa Roach nevét reflexként visszhangzik a fülünkben a Last Resort kezdő sora. 


A kétszeres Grammy-jelölt, platina lemezes Papa Roach a hard rock zene egyik nagyágyúja


A zenekar 2020-ben ünnepelte ikonikus lemeze, az INFEST 20. évfordulóját, de sosem merültek el a nosztalgiában és mindig képesek voltak újat mutatni. A csapat eddig 10 stúdióalbumot adott ki, legutóbbi anyaguk Ego Trip címen jelent meg saját kiadójuknál, a New Noize Recordsnál. 


Az Ego Trip megjelenése óta több mint 360 millió lejátszást gyűjtött világszerte, rajta négy listavezető kislemezzel, köztük a Leave a Light On (Talk Away the Dark) című dallal, amely a banda legnagyobb slágere lett az elmúlt évtizedben. 


A zenekar egyébként sem áll rosszul slágerek terén: összesen 26 daluk került be a top 10-be és 12 első helyezéssel büszkélkedhetnek. A zenekar mára a kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy felhívja a figyelmet a mentális egészségre, ennek lenyomata a Last Resort is.

 

A Papa Roach legutóbb idén nyáron, a Szigeten adott emlékezetes koncertet. Most pedig hat évvel aréna-showjuk után ismét önálló bulival érkeznek Budapestre. 


Előttük a Trivium játszik, akik 2023-ban jártak utoljára hazánkban


A zenekar az elmúlt két évtizedben sikerrel találta meg azt, a szinte varázslatos egyensúlyt, amely a magával ragadó dallamos metal, az extrém metal kiszámíthatatlansága, a black metal és a rock’n’roll között bújik meg.



Fotó: Trivium/Live Nation Magyarországg

 

A koncertre elsőként a regisztrált Live Nation tagok válthatnak jegyet december 4-én, 10 órától, míg a teljes körű jegyértékesítés december 5-én, 10 órakor indul.

 

 

Kiemelt kép: Papa Roach/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás