Előadó: | Isteni show (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Balázs Ágnes Tóth Gáspár András |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az Úr: Egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét!
Vocal: Dicsőség, dicsőség, a magasságban Istennek! (8x)
Az Úr: Be van fejezve a nagy mű. Igen!
Beindult a buli, az alkotó pihen.
Évmilliókig tart, véget nem ér!
Lüktet a ritmus már a semmiben.
Vocal: első nap
Az Úr: nagy durranással indult a bolt.
Fény legyen! A szózat így szolt.
Vocal: második nap
Az Úr: Felmerült a kérdés: hol van a éj.
Csak egy szavadba kerül.
Nézd, milyen szép!
Vocal: harmadik nap
Az Úr: A szárazföldet víz borítja.
A tengernek szólj, kicsit vegyen vissza!
Vocal: negyedik nap
Az Úr: Lenn minden OK!
De fenn sincs gond, hisz ott van a hold, és a napkorong!
Az Úr: A végtelen űrt fények üresség.
Neked szól a dal! Minden fény érted ég!
Mert, a világ nem pihen soha.
Nagy generációk végtelen sora.
Dicsérjen engem a föld, és a nagy ég!
Egy intésemtől függ ismét a vég!
Ez a világ nem pihen soha.
Nagy generációk végtelen sora.
Vocal: ötödik nap
Az Úr: Ezután jött a nagy attrakció.
Beindult az evolúció.
Vocal: hatodik nap
Az Úr: Megtoldom vizet az égen, ha nézem.
Pertu to mobile az egész élet.
Vocal: hetedik nap
Az Úr: És, hogy uraljam a földet, az eget, és a tengert,
alkottam a saját képmásomra az embert.
Az Úr: A végtelen űrt fények üresség.
Neked szól a dal! Minden fény érted ég!
Mert, a világ nem pihen soha.
Nagy generációk végtelen sora.
Dicsérjen engem a föld, és a nagy ég!
Egy intésemtől függ ismét a vég!
Ez a világ nem pihen soha.
Nagy generációk végtelen sora.
Az Úr: Miután mindezzel készen lettem,
a hetedik napon végre megpihentem
Vocal: A hetedik nap az utolsó. Kezdődjön hát, az Isteni Show (4x)
Július 31. és augusztus 3. között ismét Fekete Zaj a Sástó partján
Bő 2 hét múlva újra életre kel a Mátra erdeje: a Sástó környéke négy napra a hazai és nemzetközi underground színtér egyik legizgalmasabb helyszínévé válik. A Fekete Zaj idén is műfaji korlátok nélkül válogat – a sötét tónusú metaltól a kísérleti elektronikán át a könnyedebb, alternatív hangzásokig minden megtalálható lesz a 4 nap alatt.
A zenei élményeket ezúttal is a természet közelsége, valamint gondolatébresztő beszélgetések és közösségi programok egészítik ki.
A Fekete Zaj idei felhozatala ismét műfaji határokat feszeget
A Sástó mágnesként vonzza azokat az előadókat, akik zenéjükkel mélyen rezonálnak a Mátra atmoszférájával. A kultikus Have A Nice Life itt adja első magyar koncertjét, visszatér a Thy Catafalque, érkezik az elegáns sötétségű Soror Dolorosa, az űrblack Oranssi Pazuzu, a rituális Witch Club Satan és a pszichedelikus nomád-elektronikus TAIGA is.
A Stoned Jesus és a western ihletésű Wayfarer hozza a súlyt, a Vágtázó Halottkémek pedig 50. jubileumát ünnepli a fesztiválon.
Exkluzív koncerttel jön a Gire, a High Parasite és a Lowen, sötét rituáléval készül a Doodseskader és a THE DEVIL & THE UNIVERSE, a Sleepytime Gorilla Museum pedig igazi avantgárd meglepetést tartogat.
Erős a hazai mezőny is
A LAZARVS brutális energiával tér vissza, a Jazzékiel kultikus lemeze 10 éves, a Grand Mexican Warlock és a Satelles is exkluzív koncertekkel készül.
Barkóczi Noémi új albummal érkezik, a Tudósok lendületből semmit sem veszítve térnek vissza, a mátrai éjszakát pedig Quixotic DJ szettje festi szintetikus árnyalatokkal.
Éjjelente a Kilátó Színpad Gépzaj Színpadként éled újjá
Techno, hardcore és sötét elektronika dübörög majd a fák között. A nyitónapon a Redva Rave veszi át az irányítást – egy kollektíva, ahol a bulizás élmény, a tér pedig szabad és befogadó mindenki számára.
Off programok
A Fekete Zaj idén is túlmutat a zenei programokon – olyan off programokkal készülnek, amelyek közösséget építenek, gondolatokat ébresztenek és elmélyülést kínálnak.
A Civil Zaj keretében olyan fontos társadalmi témák kerülnek fókuszba, mint a környezettudatosság, az egyenlőség, a mentális jóllét vagy a közösségi szerepvállalás.
Várnak titeket inspiráló beszélgetések, workshopok és előadások – olyan civil szervezetek közreműködésével, akik csendben is hangos változásokat képviselnek.
A Gyerek Zaj a legkisebb Zajongóknak kínál kreatív kikapcsolódást
Lesz közös alkotás, kézműves foglalkozás, könyvklub, játszóház és sok-sok játék, hogy a családos fesztiválozók is teljes értékű élménnyel tölthessék a napokat. A Zaj idén is minden generációhoz szól – kicsiknek, nagyoknak és elmélyülőknek egyaránt.
A Fekete Zaj mindig is a közösség erejéből épült
Ennek az összefogásnak kézzelfogható nyomai vannak. Az elmúlt években együtt hozták létre a látogatókkal a Kacsatónia elvarázsolt színpadát, a Kilátó lenyűgöző fényinstallációit, és együtt ünnepelték a fesztivál születésnapját egy különleges, ötnapos kiadás keretében.
Az adományok révén olyanok is átélhették a Zajt, akiknek ez másképp nem lett volna lehetséges
- Idén is arra kérjük az underground színtér szerelmeseit, hogy vegyenek részt a közös építkezésben, hogy a zenei programok mellett az OFF programjaink is még izgalmasabbak, színesebbek lehessenek. A Fekete Zaj mindig is alulról szerveződött, és minden évben közösen formáljuk azzá, ami: egy különleges, minőségi fesztivállá. A jelenlegi kihívások közepette különösen nagy jelentősége van minden támogatásnak – ennek köszönhetően tudjuk tartani a színvonalat, amit a Zajongók már jól ismernek és szeretnek - közölték a szervezők.
Megérkezett a Fekete Zaj történetének első cicás pólója is, amit kizárólag a támogatóiknak készített a Fat Cats And Black Metal.
Fekete Zaj Warmup
Július 17-én a Teufel Kertben hangolódhatunk az idei Fekete Zajra egy különleges warmup estével. A zenei gerincet három súlyos fellépő adja: 18:00-tól DJ Minek indítja az estét, 20:00-tól a hazai darkwave színtér meghatározó alakja, Antidolorica hozza a sötét elektronikát, 22:00-tól pedig a Man + Machine szettjével merülhetünk el az éjszakában.
A helyszínen önkéntes találkozóval, az idei Zaj sörrel, az előző évek merch cuccaival, a legendás Zaj zoknival és néhány meglepetéssel is készülnek. Kint lesz a ChariTIXA stand is - ha alig férsz a szekrényedben a megunt zenekaros pólóktól, hozd el őket a warmupra, és cseréld el vagy add tovább őket adományért. A belépés ingyenes.
A részletes programbontás itt érhető el.
Fotók: Fekete Zaj Fesztivál