


| Előadó: | Gringo Star |
|---|---|
| Album: | Pálinka Sunrise |
| Megjelenés: | 2011 |
| Hossz: | 4:22 |
| Szövegírók: |
Geszti Péter Erdélyi Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | BMG |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ma innen elmegyünk,
És holnap máshol ébredünk már fel.
Ez rossz nekem, ez jó nekem.
Szia, életem!
A cuccokat se rámolom!
A sarkokat se számolom. Már nem,
Nem lobogtatom az ingemet,
A franc se integet!
Gyere, bújj ölembe még,
Valamit úgy súgva mondanék, mint rég,
De a taxi hamar ideért. Marad a búcsúféleség,
A békés egymás nélkül élés.
Ha cigiznék, egy spangli kéne.
Stangli kétfelébe tépve - ez a szerelem vége,
Hogy rágódj rajta el. A morzsál a szíveden,
Ki szedi össze? Én nem.
Mi ma innen elmegyünk...
Megyek, és repedés a nevetés
Az arcom közepén, tudod,
Nem az én hibám, és nem is a tiéd.
Van ez így: ahány ház, annyi szökés.
A várost telefújom, a falra felírom,
Hogy szobám nincs, csajom nincs,
Batyum nincs, bajom nincs,
De kiadó hely érdekel, hol másról énekelek az esték.
Mi ma innen elmegyünk...
Vigyed a csillagokat végre ma vissza az égre!
Lehoztad, jól tetted. Vidd vissza, kellhetnek!
Szia, és kösz ezért! Kösz, hogy elmentél.



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.