Előadó: | Kowalsky meg a Vega |
---|---|
Album: | Az évtized lemeze |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | 3:58 |
Szövegírók: |
Balázs Gyula Vidák Róbert |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Túl minden határon
Mit a szív már nem visel
Az emlékek közt árnyak élnek
Igazán már senki nem ölel
Kifakult a hajnal,hol egy ország elszakadt
Milliók a falon túl és a falon innen az arcuk sem maradt
Rohannak a várost átszövő,lüktető vérerek
Elhagyni még nem tudod
Szeretni már végképp nem mered
Állj fel és hallgasd
Mit a Mennyországhoz írt dal lüktet és áthat mindent
Aki hallja ismeri jól a hírt
Szállunk szótlanul majd a színtelen felhők fölött
A Végtelen ölel majd szerelmesen.
Szállunk örökké majd a végtelen felhők fölött
Angyalok visznek át majd mindenen!!!
Túl minden hibánkon
Mit az Isten megbocsát
A langyosnál is jobb, ha éget
Engedd el és többé nincs határ
Ragyog mint a hajnal
A napnál fényesebb
Ahol egy szív megbocsát ott
Ott Ég és Föld minden beleremeg
Rohannak a testet átszövő,lüktető vérerek
Elhagyni még nem tudod
Szeretni már végképp nem mered
Ülj fel és hallgasd
Mit a Mindenséghez írt dal lüktet és áthat Mindenen
Aki hallja ismeri jól a hírt
Szállunk szótlanul majd a színtelen felhők fölött
A Végtelen ölel majd szerelmesen.
Szállunk örökké majd a végtelen felhők fölött
Angyalok visznek át majd mindenen!!!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik