Előadó: | Kárpátia |
---|---|
Album: | Így volt! Így lesz! |
Megjelenés: | 2003 |
Hossz: | 3:25 |
Szövegírók: |
Petrás János |
Petrás János |
|
Kiadó: | Exkluziv Music Kiadó |
Stílus: | Nemzeti rock |
Címkék: | Keressük! |
Három bika áll a hegy tetején,
Apa, fia na és az öreg, vén csibész.
Lenn a völgyben él a sok csinos tehén,
Most kell megmutatni, azt hogy ki a kőkemény
Nagylegény.
Megszólal a marha, fiatal szíve hajtja,
Na gyerünk rajta, rajta, ha-ha-ha.
Megszólal a marha, fiatal szíve hajtja,
Na gyerünk rajta, rajta, ha-ha-ha.
Fiatal legény, ami tény az tény,
Anyává tehetné a sok csinos tehént.
Lassan a testel, ide hideg fej kell,
Büszkén lemegyünk, és végzünk az összessel,
Ahogy kell.
Azt mondja az apja, igen jámbor fajta,
Csak mindent szépen sorba, ha-ha-ha.
Azt mondja az apja, igen jámbor fajta,
Csak mindent szépen sorba, ha-ha-ha.
Öreg, vén csibészen már látszik a kor,
Hatalmas szerszámát rég belepte a por.
Én már megtettem amit én tehettem,
Most már ti jöttök, igen így szólt csendesen,
Szerényen.
De amikor látja, hogy minden hiába,
Feléjük tart a csorda, ha-ha-ha.
De amikor látja, hogy minden hiába,
Feléjük tart a csorda, ha-ha-ha.
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook