dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Egyéb szövegek: Szerelő dala

Egyéb szövegek - Szerelő dala

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Egyéb szövegek
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Táncdal
Címkék: retro [+]
Megtekintve: Ma 1, összesen 3412 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szerelő dala

(duett)

Jövőre tévét veszek én is,
Amelyen hang is lesz, meg kép is!
Bár néha bosszantó, de mégis
Gyönyörű dolog egy tévé!
Igaz, hogy nincs még elég pénzem,
De már az árjegyzéket nézem!
Jövőre meg lesz már, remélem!
Gyönyörű dolog egy tévé!
Szombattól hétfőig
Minden meccset látok!
Karosszék mélyéből
Én is kiabálok!
Elér az antennám majd Bécsig,
De ha nem Bécsig, akkor Pécsig!
Ülöm a sok-sok műsort végig!
Gyönyörű dolog egy tévé!

Sok-sok tévét javítok,
Mindenféle márkát,
Megkeresem makacsul
Minden kis hibáját.

Nő:

Örvendetes, amit mond!
A címét felírom,
Majd, ha saját tévém lesz,
Csakis magát hívom!

Jövőre tévét veszek…stb. (középrésztől együtt)

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Magyar zenei sikerek Amerikában: a The Riverside Soul lett az év zenekara Texasban

Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.




Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban

 

„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.

 

A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.

 

A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.




 


Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.

 

„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.

 

A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.

 

A következő The Riverside Soul koncertek

 

2025. november 22. Debrecen, Incognito Club

2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s

2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar



Fotók: The Riverside Soul

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás