


| Előadó: | Egyéb szövegek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Táncdal |
| Címkék: | retro [+] |

Csirip, csirip, csip, csip,
Ma ünnep van szerte a világban,
Csirip, csirip, csip, csip,
Ma minden kis veréb hisz a csodákban,
Szeretet és béke,
Ma fentről mosolyog rá.
Egy napra jobb a sorsa
(mit) bőkezű népek dobnak hozzá,
kár, hogy az ünnep nem tart soká.
Csirip, csirip, csip, csip,
Ma minden kis veréb hisz a mesékbe’
Csirip, csirip, csip, csip,
A szürkeség beolvad a fehérbe,
Csupa fehér angyal
Szaladgál ma az uccán,
Ma megbocsájt a boldog
A boldogtalanságnak.
Ma nem kacarászunk egymás baján,
Mindenki minden szépet kíván.
Minden jót és minden szépet
Szívből kívánunk,
Szerelmet és készpénzt,
Tehetősebb urakat a nőknek,
Mert pár igazi karát,
Igazi barát.
Hozzon az élet ezer élményt,
Bankároknak emelkedő részvényt,
És még egy végső kívánság,
Táncolva jöjj el vidámság.
Ma megbocsájt a boldog
A boldogtalanságnak,
Mindenki minden szépet kíván
Csirip, csirip, csip, csip…stb.



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.