


| Előadó: | Endorphin Lab |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Kis Dávid Várda Áron Somogyvári Dániel Sziklai Zoltán |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | alternatív rock |
| Címkék: | Keressük! |

Egy napon az életben
Mindent máshogy nézhettem
Egy napon az életben
Mindent másképp éreztem
Minden szó, mit éltettem
Minden nap, mit ébredtem
Új út nyílt már előttem
Új tűz lobbant szememben
A hit, mindig megsegít
Én magamban hiszek!
Refr:
Új élet kezdődött bennem
És még kékebb az ég
Új élet kezdődött bennem
Most már látom, mit tehetek még
Új élet kezdődött bennem
Csak tisztán látok én
Új élet kezdődött bennem
És mindent jobban szeretnék
Egy napon tisztán láttam
Minden utat, amin jártam
Egy embert mi vihet előre
És, hogy öröm is legyen belőle
Nekem kell, hogy mindig érezzem
Valami kell, hogy belül lépkedjen
Lelkem izzon, forró lángja
Hajtson mindig egy jobb világba
A hit, mindig megsegít,
Én magamban hiszek!
Refr:
Új élet kezdődött bennem
És még kékebb az ég
Új élet kezdődött bennem
Most már látom, mit tehetek még
Új élet kezdődött bennem
Csak tisztán látok én
Új élet kezdődött bennem
És mindent jobban szeretnék
Kell az álom, kell az ébredés
Kell a sötétség, kell a napsütés
Kell a jövőkép, kell a végzetem
Kell, hogy érezzem, van életem


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.