


| Előadó: | Beszterce ostroma (Daljáték) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
|
Tolcsvay László |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Csak egy kis macska, kis édes semmiség.
Hadi túsz, bár inkább gyermekforma még.
Vackot készít szívemben,
mintha régtől lenne ott épp egy kismacskányi hely.
Nem hittem, hogy ez megtörténhet még,
Hogy az ősök mellé más is költözzék.
Jussot kapjon énbennem,
mintha édes gyermekem volna csak vér szerint.
Nem tudom, hogy mit jelent,
de furcsán gyönge lettem hirtelen.
Nem sejtem, hogy mi céllal bízta rám
őt az ég.
Egy gyermeklány, csak egy édes semmiség,
de mégis mintha megbolondulnék.
Miért rendít meg a szívemben,
vagy tán kappanszív dobog bent az érc külső mögött?
Egy kis macska, csak egy édes semmiség,
és mégis véle üzent most az ég.
Boldog lennék, ha felfognám,
rájönnék, hogy mit tegyek, méltó atyja mint legyek.
Miért épp most? És miért épp lány?
A sorsom tőlem evvel mit kíván?
Nem sejtem, hogy mi céllal bízta rám.
Hűvös hely ez a sziklavár,
de őelőtte mégis nyitva áll,
és átmelegszik hirtelen ha itt van ő
velem.
Édes semmiség…
Csak egy kis édes semmiség…
Kis macska. SICC!



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN