dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dance4ever: Tied a szívem

Dance4ever - Tied a szívem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dance4ever
Album: Keressük!
Szövegírók: Kenéz Gabriel
Horváth Sándor
Kenéz Radics Gábriel
Zeneszerzők: Kenéz Gabriel
Horváth Sándor_
Kiadó: Keressük!
Stílus: Dance
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Tied a szívem' dalszöveg ?
A szöveg szerzője egy szerelmi kapcsolatban érezhető bizonytalanságról és reményről beszél. A szívét ajánlja fel, készen arra, hogy bármit megtegyen a másikért, és arra kér, hogy maradjon mellette. A sötét időszakokban, amikor partnere nincs vele, kérdőjeleződik meg a szerelmük. Rámutat a kudarctól való félelemre és arra, hogy ez a félelem leküzdhető. A refrén ismétlése pedig megerősíti a hűségét és elköteleződését.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 2, összesen 88262 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tied a szívem

Néha azt kérdezted, hogy miért is nem találok Rád
Bolyongtam sötétben és vártam egy olyan csodát
Mikor el jön a napfény , és lelkedben éled egy szó
Nehogy félj a kudarctól, mert úgy érzed kimodható

Tiéd a szívem megteszek bármit amit kérsz
Tiéd a szívem maradnod kell ameddig élsz
Tiéd a szívem csak annyit kérek Tőled
Tiéd a szívem ne maradj el mellölem

Volt olyan éjszaka mikor nem is voltál velem
És folyton csak kérdeztem ugye ez nem lehet szerelem
Mikor el jön a napfény , és lelkedben éled egy szó
Nehogy félj a kudarctól, mert úgy érzed kimodható

Tiéd a szívem megteszek bármit amit kérsz
Tiéd a szívem maradnod kell ameddig élsz
Tiéd a szívem csak annyit kérek Tőled
Tiéd a szívem ne maradj el mellölem

Tiéd a szívem...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás