(Patty - Verze)
Gyere, nézz fel a (beborult) égre
Fesd át kékre
Emelt fővel köszönj el végre
Ints búcsút a tegnapnak (tegnapnak)
Adj esélyt a boldog holnapnak
Tudod, számodra sok újat tartogat
Aki ott fenn van, soha sem halogat
Nyújtja a segítő karokat
Új esélyeket adogat (adogat, ja!)
Ne felejtsd el, neki köszönet jár
Bár köszönet helyett ő örömet vár
Hogy érezd legbelül, nem vagy egyedül
Nem vagy egyedül, ő mindig odaül
Végigsimít, megfogja kezedet,
Nehogy véletlen Te is elfeledd
Két lábon kéne a földön állni
Mielőtt szaladsz, hát tanulj meg járni..!
(Shifty Beatz - Verze)
Még mindig... Fáj minden szavad
Úgy kelek, hogy már mindent szabad
(De egy gond akad)
Ha nem vagy itt velem, nélküled szívem ketté szakad
(Talán mert lelkedet valami szúrja)
Rólunk mindenki ugyanazt fújja
Senki nem tudja, amit irántad érzek,
(Várok rád)
Tudom kibékülsz velem újra
Nélküled... Nincs élet, meghalok
Megöl a magány, ha nem melletted vagyok
(Minden perc új esély, hogy megváltoztass mindent)
Mindent törölj el, ami fáj itt bent
Nélküled telnek a napok
Lassan telnek ha nem veled vagyok
(De szívem majd újra a szívedhez talál)
Remélem talán megszűnik a magány
Én érzem, nekünk együtt kell lennünk
(Tudom sok dolgot megkell együtt tennünk)
Ha mellettem vagy többé nem fáj semmi,
De aki ezt adta el is tudja venni
Hiányzol nekem, hogy itt legyél velem
A szívemre hallgatok, de mit mond az eszem
Nem érdekel semmi, velem legyél újra
Csak te jársz a fejemben, ezt mindenki tudja
(Patty -- Bridge -- 2x)
Csak várj még,
Csak szállj még,
Csak az kell,
Hogy itt legyél mellettem.
(Refrén - Patty)
Egy pillanatkép,
Veled még oly szép,
Bennem élénken él minden emlék.
Egy álomkép,
Mintha álmodnék,
Azt akarom, maradj még.
Egy pillanatkép,
Veled még oly szép,
Bennem élénken él minden emlék.
Egy álomkép,
Mintha álmodnék,
Azt akarom, maradj mellettem.
(Shifty Beatz - Verze)
A napsugár átjárja lelkem
Rád gondolok minden rendben
Veled szemben az érzésem nem rejtem
Lelkem nem nyugodt, ha nem vagy mellettem
A mindent jelented számomra
Nem is figyel, ő az időt számolja,
De most csak velem vagy
Te csak nekem vagy
Ne kérd, hogy menjek
(Tűnj el, most hagyj!)
Fáj ami most van.
(Miért, hogy van?)
Szeretlek hidd el
(Jól van.)
Nem gondoltam komolyan
Bármit mondtam, dühömben mondtam
(Héj!) Szólj ha gond van, és ott leszek veled akármikor
(Értem megváltoznál, akármikor?)
Megtenném érted akármikor
Elmennék érted bárhova bármikor
(Tényleg bármikor?)
Veled akármikor,
Ha hívlak vedd fel, a levélre válaszolj
Gyere vissza, Nem lesz több hiba
Nem csallak meg, kérlek, zárj karjaidba.
Nem hazudok, látod az arcom nem nevet
Nem felejtem neved, hogy milyen volt veled
Egy szó amit vársz
Bárhol megtalálsz
Ha lehunyom szemem te a fejembe jársz!
(Patty -- Bridge -- 2x)
Csak várj még,
Csak szállj még,
Csak az kell,
Hogy itt legyél mellettem.
(Maradj mellettem, velem, nekem, mégis miért kéne felejtenem?)
(Refrén - Patty)
Egy pillanatkép,
Veled még oly szép,
Bennem élénken él minden emlék.
Egy álomkép,
Mintha álmodnék,
Azt akarom, maradj még.
Egy pillanatkép,
Veled még oly szép,
Bennem élénken él minden emlék.
Egy álomkép,
Mintha álmodnék,
Azt akarom, maradj mellettem.
(Maradj mellettem...)
(-Igen?
-Szia bébi, tudom, hülye voltam, de beszélnünk kell! Hiányzol!
-Már semmi nem lesz olyan, felejts el!
-De mindent helyrehozok, és a ma, a holnap jobb lesz a tegnapnál! Csak maradj mellettem, velem, nekem.. Miért kéne felejtenem...?)
Mit gondolnak a Mellékhatás szereplői a sorozatról? Minden megmutatunk!
Ma, azaz 2023. március 29-én debütált az RTL streaming platformján a nagysikerű sorozat második évada. Hamarosan (április 8-án) az RTL is műsorra tűzi, addig is a szereplők mondják el a véleményüket a sorozatról.
Ezzel együtt bemutatkozik az a dal is, amely a teaser alapját képezi és amely a második évad első epizódjának elején is szerepel.
A nóta különlegessége, hogy magyar és külföldi előadók kooperációjában született egy hazai dalszerző táborban. Ez a formátum a zeneipari szereplők számára nem ismeretlen, hiszen világszerte régóta népszerű a metódus: a világ minden tájáról érkeznek producerek, dalszerzők, szövegírók és előadók egy-egy helyszínre és csoportokra osztva alkotnak néhány napon át. A gyümölcsöző együttműködések erősítik a nemzetközi zenei kapcsolatokat és lehetőséget biztosítanak az előadóknak arra, hogy építsék karrierjüket, valamint hogy más országokban is megmutassák tehetségüket, amely a pályájuk szempontjából jár pozitív hozadékkal.
Nem volt ez másképp a Mellékhatás második évadában szereplő, Light Me Up című szerzeménnyel sem, amely 2022-ben született a magyarországi Artisjus Songwriting Camp keretein belül. Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület tábora a korábban Songbook Songwriting Camp néven hazánkban meghonosított dalszerző táborok mintájára és a korábbi főszervező, a Zeneszöveg.hu – Ahol a dalszövegek laknak dalszöveg-adatbázissal kooperációban került megrendezésre.
A tábor keretein belül alkotott OS.SO, Abel Label és Richard Grimm, az ő munkájuk gyümölcse a Light Me Up.
A lengyel, szlovák és magyar szerzők együttműködéséből született dalt 2022-ben, mindössze egy nap alatt írták, rögzítették és véglegesítették a jelenleg is hallható, a Mellékhatásban is megjelenő formában, a dalszerző tábor keretein belül.
A Light Me Up alkotói és a dal születése
Richard Grimm klasszikus zenét tanult és főként az experimentális zenei vonalat kedveli. Abel Label (azaz Mihalik Ábel, akit sokan Kiscsillag dobosaként és a Drastic Putto ex-dobosaként ismernek) multiinstrumentalista – és session-zenész is – hazai zenei szcénában. OS.SO (Zuzanna Ossowska) pedig az a producer, aki indie-pop rajongóként, ugyanakkor objektív rálátással és kiváló érzékkel nyúlt a dalhoz.
A három tehetség munkájának fülbemászó eredménye a sejtelmes atmoszférát árasztó Light Me Up című sláger.
Miről szól a dal és mit érez a Mellékhatás szereplője, amelyre a Light Me Up hangulata reflektál?
Remény, frusztráció, kudarc, amelyből olykor iszonyatosan nehéz talpra állni és újra elindulni. Mi adhat erőt a következő lépéshez és mit érez közben a Mellékhatás főszereplője. Mit érez akkor, amikor az élet térdre kényszeríti, mégis fel kell állnia és folytatni a küzdelmet?
A Mellékhatás főrendezője, Kovács Dániel Richárd szerint a dal tökéletes leképezi a sorozat hangulatát és érzelemvilágát.
A LIGHT ME UP HIVATALOS DALSZÖVEGÉT ITT TALÁLOD.
A széria második évada – ahogyan a szereplők fogalmaznak – minden tabut ledönt
– A Mellékhatás Magyarország történetében az első saját gyártású fikciós thriller sorozat, aminek március 29-én érkezik a régóta várt folytatása. A három éven át íródott második évad sajtóvetítésén az alkotók és a színészek meséltek arról, hogy szerintük miért fontos ilyen alkotásokon keresztül beszélni a tabunak számító meddőségről, a béranyaságról és a családon belüli erőszakról – írja az rtl.hu.
A színészek nyilatkozatait az RTL oldalán itt tudod megnézni.