


| Előadó: | Open Stage |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lung László Zsolt |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Humor / Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Verse 1.:
Megmondom Én a polgármesternek,
Hogy neki könnyű me ott van a tűz mellett.
A csőrömöt má bezgerálja régóta,
Elmondom Én a begyemet mi nyomja.
Refr.:
Tanácsoselnök úr,
Bocsánat polgármester úr.
Na figyeljen sze ide tisztyelt úr,
Hogy es mondjam igen tisztyelt úr.
Refr. 2.:
Tanácsoselnök úr,
Bocsánat polgármester úr.
Nekem az a bajom igen tisztyelt úr,
Hogy az izé minek ide fúr.
szóló...
Verse 2.:
Tanácsos úr vigyázzon a szájára,
Én hajtottam a vizet a malmára.
Béfektettünk egy rakást a firmába,
A többit pedig ráfogta a váltságra.
Verse 3.:
Valamikor Én tanitottam meg magának ugy-e,
Hogy miket írjunk le pappiron adónak.
A prémiumot leírjuk diurnának,
A delegációs pecsétet laptopnak.
Refr. 3.:
Na de Én hozom a szoluciót,
Én írom a decsiziót.
Én fogadok komisziót,
Én adom a szubiszubivenciót.
Refr 4.:
Én vonom a konkluziótă,
Én szervezek donációtă.
Épittem a kanalizációtă,
Fejlesztem a cilicilizációtă.
szóló...
Refr. 5.:
Na de polgármester úr,
Tudom hogy maga a nagy úr.
Nem vettem észre, hogy itt túr,
Bocsánat polgármester úr.
Refr. 6.:
Tanácselnök úr,
Itt biza Én vagyok az úr.
De ne felejtse igen tisztyelt úr,
Hogy a nép a legnagyobb úr.
Outro:
Éljen a nép, éljen a falu, éljen a falu napja, és a falunapok.
Éljen mindenki, éljen mindenki!


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.