


| Előadó: | Vaktöltény Rokkbend |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Csurgai Sándor Lakos Péter Szüllő Szabolcs |
|
Csurgai Sándor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mikor a prérifarkasok már jól laktak
És a keselyűk sorban állnak
Én csak akkor jöttem rá, hogy én vagyok az
Az indián, akit zabálnak
És ez fáj
Nekem ez fáj
Hidd el, nagyon fáj
Aztán elkezdtem az orromat vérzésig turkálni
De elégette benne az eret
Egy fül-orr-gégész bácsi
És ez fáj
Bevallom, fáj
Hidd el, nagyon fáj
Nagyon fáj
Megijesztettem egy nagymamát
A látvány több volt, mint sokkoló
Az unokáról, pedig kiderült, nehéz súlyú boxoló
És ez fáj
Nekem ez fáj
Hidd el, nagyon fáj
Szétdarabolt pedagógus
Hever holtan itt-ott
Mégse kérdi tőle senki:
Maga hol tanított?
És ez fáj
Nekem ez fáj
Hidd el, nagyon fáj
És ez fáj
Bevallom, fáj
Hidd el, nagyon fáj
És ez fáj.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton