dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kovács Kati: Vésd bele a fába

Kovács Kati - Vésd bele a fába

off off off off off
Suttogva és kiabálva
Előadó: Kovács Kati
Album: Suttogva és kiabálva
Megjelenés: 1970
Hossz: 1:57
Szövegírók: Sztevanovity Dusán
Zeneszerzők: Koncz Tibor
Kiadó: Qualition
Stílus: sláger, táncdal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 15, összesen 5259 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vésd bele a fába

Pár napig szerettél,
nagyon szép volt,
mégsem túl nagy eset,
és ahogy elmentél, el is feledlek.

Vésd bele egy fába, hogy itt voltál.
vésd bele egy fába, hogy csókoltál.
Vésd bele egy fába, mert másképp
sajnos eszembe sohasem jutnál.

Vésd bele egy fába, hogy itt jártál,
vésd bele egy fába a kapunknál.
Vésd bele egy fába ,s ha reggel
arra elmegyek eszembe jutsz tán.

Pár napos kalandunk ahhoz nem elég,
hogy hetek múlva is rád gondoljak még.

Vésd bele egy fába, hogy itt voltál,
vésd bele egy fába, hogy csókoltál.
Vésd bele egy fába, mert másképp
sajnos eszembe sohasem jutnál.

Lá-lá-lá ...

Nem kell most mesélned örök emlékről,
menj, inkább gondoskodj egy jó vésőről.

Vésd bele egy fába az út szélén,
vésd bele egy fába, hogy te meg én.
Vésd bele egy fába s míg házunk előtt
itt a fa, eszembe jutsz még.

Lá-lá-lá...

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás