dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Amorf Lovagok: Janicsár a 3 Testvérben

Amorf Lovagok - Janicsár a 3 Testvérben

off off off off off
Tócsarobbantó
Előadó: Amorf Lovagok
Album: Tócsarobbantó
Megjelenés: 2010
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Tariska Szabolcs
Zeneszerzők: Tövisházi Ambrus
Kiadó: EMI Music Services
Stílus: alternatív rock, elektro-rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6096 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Janicsár a 3 Testvérben

A hajnal izzópiros már,
Álmos a gyros-bár.
Nem pörög a hús a rúdon,
Egy cingár legény elaludt.
Horkol az asztalon,
Csatát álmodik,
A mezőn buggyos
Nadrágban kardozik.

refr:
Kaftánja kék, sár a bajuszon.
Villanó foga kiskakasnak a krajcárja.
Szájában kard, és szól a dob.
Varkocsán gumi, ló után köti a hullákat.
Zászlóval int, áttrappol a hídon.
Kantárszakadtáig vigyáz a koncára,
Szultánjáért harcol vakon.
Szőnyegére ül, turbánban repül Mekkába.

Füst dől az orrlukán,
Félhold a zokniján.
Holnaptól a bástyát
Beveszi sok janicsár.
Ő nem lő, létrát dönt
Neki a várfalnak,
Pattog, mint egy légy
És kóstolgat.

Karóba húz, borotvál,
Ezt-azt lenyiszál.
Karok, a lábak kukába,
Máglya füstje száll.
A tűzön nyárson test forog,
Izzad sok gonosz.
Ellenségből lesz
A jó gyros!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, adventi séták és irodalmi estek is várják a közönséget a Várkert Bazárban

Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.

 




A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.

 

Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen 


a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be


a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.

 

November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket. 


November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.

 

December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég


A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.

 

Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig 


a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.


Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.

 

Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.

 

Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével. 


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.

 

December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás