


| Előadó: | Napoleon Boulevard |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Erdész Róbert |
|
Erdész Róbert |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Rohan az idő és remegnek a falak
Fütyül a szél a talpunk alatt
De büdösül csalós, mer' most jön a java
Ez csak a hálózat szürke hajnala
Darabol, tördel, aprít keményen
Kattog a pénztár, füst az égen
Mindenki beég, száll föl a hamu
Épül belőlünk a nagy világfalu
Hiszek egy szószban, egy szárnyas betétben
Hiszek a bifidusz eszenzisz levében
Hiszek egy müzliben, egy Norbi számban
Hiszek egy erősebb felindulásban
Pszichológusból is hiszek egyet
De ne kérd tőlem, hogy belemenjek
De hiszed, vagy nem hiszed, imádom a menüt
Egy kóla, egy krumpli, ugyanaz mindenütt
Kezedben is ragad, nem csak a szádban
Hiszek egy ropogós csirkeszárnyban
Az íz a titok, hát nem éltünk hiába
A csirke meg azt mondja, mész a ...
Bárhol is vagy, bármit élvezel
Akkor is vesztesz, ha ellenkezel
Üvölts csak, majd pólóra nyomatnak
Jó leszel kemény kis, lázadó falatnak
Akit csak úgy beledarálnak
Az íze kedvéért nagyon zabálnak
A pépben mindennek megvan a helye
A lépe, a mája, a megszakadt szíve
Gerincre, csontra nagyon vigyázni
Legjobb lesz azt is beledarálni
Ne csak lélegezz, szagolj is bele
Tévedsz, ez nem illat, ez az idők szele



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos