Előadó: | X-faktor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
HMMMM-MMMMM JEIJEIJEIJEEE HMMMM-MMMMM -----(egy kis fázis késéssel )--- (VAN) VÉJ TIKIT, - VAN VÉJ TIKIT ,- VAN VÉJ TIKIT - VAN VÉJ TIKIT - VAN VÉJ TIKIT - VAN VÉJ TIKIT , CU DÜ BLUU-UU-UUU-UUU.
CSURR CSURR CSRÉN , JU CSÉKÉN. BÁVO VRÉK ,KÁROV Ó ÁÁÁ - ÁÁÁ NÉ KÁMEN BÉBI BEKK , Ú-Ú-ÚÚÚÚÚ ,KÁZÁ VÁN VÉJ ,TIKIT CU DÜ BLUU-UUUU-UUUU
BÁJ BÁJ LÁÁUV I KÉROSZ ÉRÉSZ MI ....(ezt nem értem)..... ÁJKÉ HÁDÉN MI
ÚÚ-ÚÚÚÚÚÚ , KÁRÁ VAN VÉJ TIKÉT CU DÜ BLUUU-UUUU-UUUZZZ
ÁJM SZIKÉN SZÍÍ JÚÚ FÁRU VÉJ , HÁDÉN DIDÉSZ TRÁVÉSZ HOTÉLSZ , ÓÓÓ NEVO MÓR, JÚ ÁNÉSZTEN , MÁJ , HÁRT IS VÍÍÍÍR .
Refr:
VAN VÉJ TIKIT , VAN VÉJ TIKIT , VAN VÉJ TIKIT , VAN VÉJ TIKIT, VAN VÉJ TIKIT , VAN VÉJ TIKIT CU DU BLUUU-UUU-UUUU-UUU
CSURR CSURR SZÉN , HÁT SEMMIT NE IGÉRJ , HÁT DÜBÖRÖG A CSEND , ÉS ELKISÉR A FÉNY , ÓÓUUUUÓÓÓUUUMMM
AZ ÉN SZÍVEM HOZZÁD VISSZA HÚÚZ
BÚCSÚZZ EL , MERT MENNEM KELL ,DÜBÖRÖG A CSEND , ÉS NEM VIHETLEK EL, ÓÓÓUUUÓÓÓ , EZ ÉN SZIVEM, HOZZÁD VISSZA HÚÚÚZ
A PÁRNACSATÁNAK MÁS A TÁRSA, DE VÉGTELEN A VÉGÁLLOMÁS , DE NEM VIHETLEK EL, NE KÉRJED , TALÁN NEM LÁTSZ SOHA MÁÁÁR
Refrén:
VAN VÉJ TIKIT, VAN VÉJ TIKIT , VAN VÉJ TIKIT, VAN VÉJ TIKIT, VAN VÉJ TIKIT, VAN VÉJ TIKIT, CU DÜ BÚÚÚ-ÓÓÚÚÚ-ÚÚÚÚ
CSUMU CSUM SZIN, CSÉJIIIIN , DÜBÖRÖG A CSEND , ÉS ELKISÉR A FÉNY ÓUUÓÓÓ, A SOK EMLÉK HOZZÁD VISSZA HÚÚÚZ .
HAUUU JEEIIJEEII
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János