dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Doghitters: Függetlenség

Doghitters - Függetlenség

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Doghitters
Album: Keressük!
Szövegírók: Pál Attila
Korpos Lajos
Farkas ákos
Csontos József
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 2600 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Függetlenség

sokan felesküdtek arra,
megvédenek minket, ha baj van
ez jó is, de a módszereik
eltapossák a jogaink
elveszik a szabadságunk,
csak meglegyen a biztonságuk
de ahhoz nincs joguk szerintem,
hogy megfigyeljék az életem

miért hagyjuk élni a rendszert?
hagyjuk, hogy semmibe vegyék az embert

lenyomozzák a bankkártyádat,
lehallgatják a hívásodat
megfigyelik minden lépted,
megbélyegez a rendszer téged
a rossz fiúkat el kell kapni,
de ezért mindent fel kell adni?
ha helikoptert látsz az égen
reméld, hogy nem téged kémlel

hol az én szabadságom?
hol a te szabadságod?

hol a szabad jog?

velünk élnek
megfigyelnek
jogunk sincs már
nincs szabadság

gyanús vagy te is
a gondolataid
ezt nem hagyhatjuk
össze kell fognunk

velünk élnek
megfigyelnek
jogunk sincs már
nincs szabadság

nincs
nincs
nincs szabadság, küzdj

küzdj
küzdj, élj szabadon
küzdj, élj szabadon

küzdj most a jogaidért
küzdj most a jogaidért
élj szabadon, joggal
élj szabadon

nem kell a védelem, ami
az életünket csak elveszi
hagyjatok levegőt venni,
azt nektek be kéne tartani
éreznünk kell a biztonságot,
ezt kell, hogy garantáljátok
hiszem, hogy ez a megoldás
legfontosabb a szabadság

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás