


| Előadó: | Lohonyai Zoltán és Zenekara |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lohonyai Zoltán |
|
Lohonyai Zoltán |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Acoustic |
| Címkék: | Keressük! |

Na ne lepődj meg csak hangolok
Mióta divatba jöttek az angolok
Próbálkozom úgy-ahogy
De ez a zene ez a zene ez más
Így aztán csak halkan szól
Aszongyák hogy ez rákenroll
De nem is biztos ám tudom jól
Hogy ez a zene ez a zene ez ám
Kellene nekünk a végére
Hogy vidámak legyünk és épségbe’
Táncoljunk át a vénségbe
Hogy aztán jöjjön a halál
A szabadság csak egy hangulat
Súgta a fülembe a lány s maradt még
Néhány furcsa érzés s sírtam
A szavai után
Így aztán az nagyot szólt
Mikor a szív a szívre válaszolt
Azóta próbálgatom a rákenrollt
De ez a zene ez a zene ez más
Pedig
Kellene nekünk a végére
Hogy vidámak legyünk és épségbe’
Táncoljunk át a vénségbe
Hogy aztán jöjjön a halál


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.