dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Czemende Zenekar: Fohász

Czemende Zenekar - Fohász

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Czemende Zenekar
Album: Keressük!
Szövegírók: Szilágyi Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Etno-metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3850 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Fohász

Terülj, terülj asztalkám
akinek nincs adjál már.
Üssed, üssed botocskám,
ha nincs igazság, tegyél már!

Ha nincs igazság, tegyél már!

Szeretem én ezt a földet,
ahol születtem, de hol halok meg?
Sok jó ember vére mosta,
de még most sem elég tiszta.

Hejj, a szívem nagyon nehéz,
mert a bánat majd elemészt.
Régi mesék, történetek,
akkor még vót becsület.
Hejj, a betyár mindenét,
azt a rézfánfütyülőjét!

Refrén: 3x

Terülj, terülj asztalkám
akinek nincs adjál már.
Üssed, üssed botocskám,
ha nincs igazság, tegyél már!

Jajj, a világ nagyot fordult,
magából az ember kifordult.
Nem tudja már, ki is maga,
kódus ő, vagy a király fia?

Hejj, az áldóját mindennek!
Hol van a hitük? Hová lett a nemzet?
Áldd meg uram szép örvénnyel,
sok jó kedvvel és bőséggel.

Hejj, a betyár mindenit,
megbűnhődte már e nép.

Refrén: 3x

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

YA OU és PRIBELSZKI párosa és vele együtt új, közös dala megérkezett

Öt évvel a közönségkedvenc „Találkoznánk” után újra közöst jelentetett meg YA OU és PRIBELSZKI. A „Hazataláltam” című popballada nemcsak zeneileg, de életútjukat tekintve is új fejezetet nyit a két előadó számára. 




A kísérő videóklipben pedig ritkán látott, esküvői képkockáknak lehetünk szemtanúi 


A „Hazataláltam” egy letisztult, nyári hangulatú szerzemény, amely YA OU és PRIBELSZKI közös múltjából, párhuzamos belső útkereséséből és a szerelemben való megérkezésükből építkezik. Az alkotópáros a valóságban is szoros barátságot ápol, így nemcsak zenei, de emberi szinten is mély egymásra hangolódás érződik a produkción.

 

YA OU, a 2019-es Sztárban sztár leszek! egyik ismertebb felfedezettje, azóta rendszeresen jelen van a hazai zenei életben, egy kis „apaszabadságot” követően egy év után ez az első zenéje. 

 

- „A szöveg Norbi tollából született, de az alaptémát én hoztam. Nekem nem fájdalmas élményekből fakadt a felismerés, hogy hazataláltam, hanem abból a mély, megnyugtató érzésből, amit Viki mellett élek meg. Már a legelső találkozásunkkor éreztem, hogy ez egy sorsfordító pillanat.” - mondta YA OU.



 

PRIBELSZKI Norbi is személyes mélységekbe enged betekintést a felvétel által

 

„Volt idő, amikor mindketten letértünk a saját utunkról, és nem igazán tudtuk, kik vagyunk valójában. Mielőtt megismertem a feleségemet, Maját, sok olyan szokásom volt, ami inkább elvett belőlem, mintsem hozzáadott volna. Ő volt az, aki kihúzott a depresszióból is. Ez a dal számomra egyfajta hála. Bárki magára ismerhet benne, hiszen mindannyiunknak van valakije, akinek megköszönhetjük, hogy hazataláltunk.”



 

A szám zeneileg is új színt hoz


YA OU lírai világa és PRIBELSZKI urbánusabb elemei egy harmonikus egységet alkotnak. A klip pedig magáért beszél, hisz a két jóbarát esküvőjébe enged bepillantást.


Fotók: YA OU x Pribelszki x Békefi Viki


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás