dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Szabó Eszter: A rock'n'roll én vagyok!

Szabó Eszter - A rock'n'roll én vagyok!

off off off off off
A Rock 'n' Roll én vagyok
Előadó: Szabó Eszter
Album: A Rock 'n' Roll én vagyok
Megjelenés: 2006
Hossz: 2:54
Szövegírók: Szabó Eszter
Zeneszerzők: Kontor Tamás
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5682 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A rock'n'roll én vagyok!

Volt úgy, hogy én is féltem
Volt éppen úgy, ahogy
De nincs már semmi gáz, mert
Mégis lett aztán valahogy
Minek a harc a verseny
Itt benn csak a nyugi van
Ha utolsó leszek, na akkor meg mi van


Kit érdekelnek a nagyok
A rock 'n roll én vagyok
Mindig hátulról jövök, de szemből támadok

Kit érdekel a világ
Soha nem tudtam az irányt
De mégis megyek az úttalan utakon át

Volt úgy, hogy már alig vártam
Alig álltam a lábamon
De higgy, amit akarsz, írj, amit akarsz
Én azt is bevállalom
Minek az édes otthon
úgyis jobban tudod hol a helyem
De nekem mindegy, csak egy pár jó arc legyen

Igen, igen!

Kit érdekelnek a nagyok
A rock 'n roll én vagyok
Mindig hátulról jövök, de szemből támadok

Kit érdekel a világ
Soha nem tudtam az irányt
De mégis megyek az úttalan utakon át

Kit érdekelnek a nagyok
A rock 'n roll én vagyok
Mindig hátulról jövök, de szemből támadok

Kit érdekel a világ
Soha nem tudtam az irányt
De mégis megyek az úttalan utakon át
De mégis megyek az úttalan utakon át
De mégis megyek az úttalan utakon át

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás