Előadó: | Egyéb szövegek |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Blum József |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Táncdal |
Címkék: | retro [+] |
Legyen e helyszíni szemle
Elvileg helyénvaló
Személyesen vesz részt benne
A vezérigazgató.
Aki a dolgokat hajtja,
A vezér helyettese
Én vagyok, aki nem tartja
A hátát helyette se.
Hogy három cseppben benne van a tenger,
Túlzásnak mondható,
De hogy e három csepp a tengerben van,
Nem vitatható.
Én vagyok maga a döntés,
Én vagyok viszont az agy,
Én vagyok az, aki mindent
A másik kettőre hagy.
Szilárdan állunk, mint hegység!
Frissen, mint a tavaszi rügy!
Körünkben teljes az egység,
Amíg csak jól megy az ügy.
Hogy három cseppben benne van a tenger,
Túlzásnak mondható,
De hogy e három csepp a tengerben van,
Nem vitatható.
Hogy három cseppben ott az egész tenger,
Blöffnek mondható,
De hogy e három csepp a tengerben van,
Nem tagadható.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik