


| Előadó: | Egyéb szövegek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
|
Romhányi József Kerekes János |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Táncdal |
| Címkék: | retro [+] |

Tán egy éve volt, lopva ránk hajolt
Pesten az est.
Május elsején szerettél belém.
Tudhatnád ezt.
Tíz volt, vagy negyed tizenegy,
Száz színben villogott a hegy.
Rád is szóltam én
Nézd csak mennyi fény,
Ne az én szemem lesd.
Boldog lettem én, mégis egy kevés
Bánattal jár.
Mit kívánhatsz még, minden, ami szép
Megkaptál már.
Légy mindig örökre velem,
Nem minden még a szerelem,
Most ne hallgass rám, így van jól talán.
Ránk sok boldog év vár.
Az a perc még most is bennem él,
El nem múlt…
Rám néztél szelíden, az arcod kipirult…
Az a szó, mit el sem mondtunk
Még most is cseng.
A szívünk dobogásán hallani itt bent.
Minket ez az ünnep adott egymásnak tán,
Minket a mi szép tavaszunk egymásnak szánt.
Ez a perc már soha-soha nem múlhat el,
Csak őrizd tiszta szívvel, hű szerelemmel.
Ha egyszer azután az arcunk mosolyán
Sok év majd mély barázdát is vág,
Szívünkben tündérszép ifjúság!



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.