Előadó: | Koncz Zsuzsa és Bródy János |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bródy János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Itt születtél ezen a tájon, itt ringatott az édesanyád.
Itt indultál el az útra, és itt jártad ki az iskolát.
Itt élnek a barátaid, és itt találtad meg szerelmedet.
A nagyvilágon e kívül nincs máshol helyed!
Itt fogadtad szívedbe az írást és a gondolatot.
Itt eszméltél magadra, és itt volt mindig az otthonod.
S most itt mondják nekünk elvakult sötét lelkű ostobák:
Keress magadnak máshol hazát!
Refr.:
Ne törődj vele, hogy mit mondanak,
Az vagy, akinek tartod magad,
Még akkor is, ha szembe fúj a szél!
Ne törődj vele, hogy mit mondanak,
Az vagy, akinek tartod magad,
Ne feledd el, hogy szabadnak születtél!
Ne hagyd, hogy lelked mérgezzék a hazug előítéletek!
Ne hagyd, hogy korlátok közé szorítsák szabad szellemed!
Kölcsey és Vörösmarty nyelvén szól az éneked.
A nagyvilágon e kívül nincs máshol helyed!
Tudom, hogy nehéz elfeledni, mindazt, amit nem lehet.
De ne add fel a szíved mélyén élő szép reményeket!
Kárpátok gyűrűjéből száll fel szabad madár!
Érted is szól a harang már.
Refr.
(hangszeres)
Refr. 2x
Sose feledd el, hogy szabadnak születtél!
Június 3. és augusztus 14. között klasszikus és könnyűzenei, valamint jazzkoncertek, színházi előadások és zenés színházi programok várják a nézőket a Benczúr Ház Rendezvényközpont nyári fesztiválján, a Benczúr Kerti Estéken.
A szabadtéri fesztivált kedden este a Pénzügyőr Zenekar örömzenéje nyitja meg
Opera, operett, musical, pop- és rockzene, illetve mexikói szórakoztató muzsika is szerepel a műsorban.
Június 18-án az öttagú Jazzation zenekar koncertje várja a közönséget
Az Európában és a tengerentúlon is több szakmai elismerést begyűjtő magyar a cappella formáció idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját, az ünnepségsorozat egyik kiemelt eseményeként pedig megalakulása színhelyére, a Benczúr Házba tér vissza.
Június 21-ére, a Múzeumok Éjszakájára a Kert és az itt található Postamúzeum a Jókai 200 emlékévhez kapcsolódó programmal készül. Meghallgatható lesz a Telefonhírmondó, amelyben az író maga is szerepelt.
A Magyar Rádió 100! kapcsán pedig megidézik az első rádióközvetítést és az első hangversenyt. Emellett megtekinthető lesz a Gördülő Postások című új időszaki kiállítás, ahol autómodellek mutatják be a postai szállítójárművek világát. A Kertben késő délután gyerekprogram, este pedig a Lakatos Mónika FolkTrió koncertje várja a látogatókat.
Június 23-án Takler András borásszal fog össze a Sturcz Quartet. A Music & Wine koncerten Vivaldi, Piazzolla, Queen-, ABBA-, Taylor Swift-, Hans Zimmer- és Coldplay-slágerek csendülnek fel, egyedülálló hangszerelésben, illetve a nézők egy pohár bort is kapnak a belépő mellé.
A Musical Klub június és július utolsó szerdáján várja a Benczúr Kertbe a műfaj kedvelőit, olyan sztárvendégekkel, mint Vágó Zsuzsi, Csengeri Attila, Nika, Horváth Mónika, Pesák Ádám és Kovács Adrián.
Július elsején a Danubia Zenekar érkezik az elmúlt 135 év legjobb magyar zenéivel
Lemezbemutatókra is sor kerül: Ács Dominika Breathing című első önálló albumát, a népszerű énekegyüttes, a StEFREM pedig a Bubnó-albumot mutatja be.
Színházi előadások is szerepelnek a kínálatban
Júliusban a Dérynétől a Rock Színházig produkció meséli el a magyar zenés színház történetét, majd Peller Anna és Peller Károly adják elő A bagoly és a cicababa című komédiát. Augusztus 4-én az Orlai Produkció mutatja be a De kié lesz a kutya? című válási komédiát.
A zenei csemegék kedvelőire öt produkció vár
Július 21-én a Benczúr Kertben kerül először színre László Ferenc operett stand-upja, Fischl Mónika, Szendy Szilvi, Boncsér Gergely és Peller Károly közreműködésével.
Július 23-án dalokat és sztorikat idéz meg az Oscar-díj történetéből Náray Erika és Bereczki Zoltán.
Augusztus 8-án ismét megrendezik a Nemzetközi Cigány Dal Napját
Az ingyenes koncertsorozat keretében ezúttal a Muzsikás, a Kalyi Jag és a Besh o droM együttes zenél.
Augusztus 11-én este gyertyafénybe borul a kert
A Serenata koncert különleges találkozás lesz a fény és a zene között. Dénes Dorottya (cselló) és Szigeti Bence (gitár) "időtlen utazásra hívja a közönséget, ahol a múlt és a jelen találkozik, a dallamok pedig megelevenednek a gyertyafény táncában".
Fotók: Benczúr Kerti Esték