


| Előadó: | T-Kyd |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

[Tkyd]
te igazodj a világhoz, én diktálom a trendet
lediktálom mint egy diktátor hogy szokjátok a rendet
hogy szokjatok le a szarról és imádjátok a csendet
csodáljátok azt ki az utca porából eget renget
lehet rengeteg a régi, de mégis mindig csak egy az új
neked csengetek én is baby varázsport hogy ellazulj
a valóság már odaát, de senki nincs ki odalát
a láthatatlan lét nem mutatja a szebbik oldalát
én rímelek remélve, hogy jót teszek ezzel sokaknak
de sok ember sokkot kapott és sokáig csak szopattak
a szappanoperákon nemzett nem-törődő nemzedék
már jelezte hogy imádnának hogyha újra kezdenék
mert minden himnuszom elringat mint angyalok éneke
az életet adtam míg sokan leszarják hogy élek e
a törmelék a szívemben nem hagy dobogni rendesen
de addig pörgök basszátok meg míg elalszok csendesen
a beatem bojkottálja bennetek a vérnyomást
ha rákezdek a tesómmal attól kaptok majd légnyomást
hát légy nyugodt a föld alatt mi diktáljuk a tempót
erre nincsen ellenszer, hiába gyakorlod a kempót
ez a költészetbe ágyazott színtiszta szarrá oltás
én a hip-hop házba igazgató vagyok, te meg portás
én a porcelán mi drága, te meg porcukor te gyáva
én már megfizettem mindenért, nektek minden hiába
mindenki menjen a maga útján, én már kitapostam
kitapasztaltam az életet, aztán a szádba fostam
minden igaz hippi lazuljon hogyha rákezdek a trackken
olyan lesz mintha már ezer éve áznátok a crackken


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton