Előadó: | Rómeó Vérzik |
---|---|
Album: | Hadd égjen! |
Megjelenés: | 2010 |
Hossz: | 3:33 |
Szövegírók: |
Kovács Koppány Csiba Richárd Kálmán Zsolt Szamaránszky János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Edge Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az életed nem az aminek kérted,
Bárkitől is kérnéd, számodra a választ úgysem érted!
Fent van az ég, lent a föld kemény,
Ha két lábban állsz a földön örökké, feljutni nincs esély!
Én nem vagyok Isten, soha nem is voltam,
Bár sokszor bejött már az, amit én rég megmondtam!
Csak Rajtad áll, vagy bukik az egész,
A választás a kezedben van, csak tudd, hogy hová lépsz,
Tudd, hogy hová lépsz!
Refr.:
Előtted a kérdés és a válasz,
Te döntöd el neked ez mennyit ér,
Alattad is két út fut ma végig,
Rajtad áll, hogy jobbra, vagy balra térj!
Előtted a kérdés és a válasz,
Te döntöd el neked ma melyik kell,
Mindegy melyiken indulsz el,
Csak a célodat érjed el!
Csak Rajtad áll, vagy bukik az egész,
A választás a kezedben van, csak tudd, hogy hová lépsz,
Tudd, hogy hová lépsz!
-solo-
2x Refr.
Előtted a kérdés és a válasz,
Te döntöd el neked ez mennyit ér,
Alattad is két út fut ma végig,
Rajtad áll, hogy jobbra, vagy balra térj!
Előtted a kérdés és a válasz,
Te döntöd el neked ma melyik kell,
Mindegy melyiken indulsz el,
Csak a célodat érjed el!
A Pink Floyd-rajongóknak érdemes lesz bogarászni az országos moziműsort, ugyanis hazánkba is eljut egyik tavalyi római fellépésének felvétele a vásznakra.
A Pannónia Entertainment forgalmazásában Magyarországon is limitáltan vetíteni fogják országszerte a kiválasztott mozik a Luck and Strange előadássorozatot dokumentáló Live at the Circus Maximus című koncertfilmet szeptember 17-től.
Római ősi romjainál rendezték a koncertet
A Pink Floydból ismert David Gilmour 2024-es Luck and Strange turnéjának egyik állomása a híres római Circus Maximus-ban volt. Közel egy évtized után tért vissza a túrázáshoz a legújabb, azonos című albumának köszönhetően.
Róma ősi romjainak hátterében így aztán a lemez dalai nyilván felcsendülnek, például a „Beetween Two Points” új feldolgozása, de persze előkerülnek igazi Pink Floyd klasszikusok is, mint a „Sorrow”, a „High Hopes”, a „Breathe (In the Air)”, a „Time”, a „Wish You Were Here” és a „Comfortably Numb”.
A Luck and Strange 23 koncertje hamar teltházas lett
Mivel nincs most a láthatáron új esemény Gilmour naptárában, a Live at the Circus Maximus lehet a legjobb esélye a rajongóknak világszerte, hogy friss felvételek képein keresztül élhessék át David művészetét a mozivásznon.
Az alkotást az a Gavin Elder rendezte, aki a Duran Durannal 2004, Gilmourral pedig 2006 óta dolgozik klipeken és koncertfelvételeken.
Így a 2010-es évek derekán tartott turnék mozgóképes megörökítései szintén az ő dirigálása alatt készültek. A két és félórás római est 23 dalt vonultatott fel összesen, melyek közül a már említett „Between Two Points”-ot lányával duettben adta elő.
A moziváltozat 142 percben 22 tracket raktározott el az örökkévalóságnak
Az előadás és annak hanganyaga duplalemezes kiadásként is megjelenik majd 1 hónappal a mozipremier után (benne a filmből hiányzó szerzeménnyel), így azoknak se kell sokat várniuk rá, akik esetleg lemaradnak a moziélmény nyújtotta extráról.
A turné előbb Brightonban melegített be két előadással, majd következett a 6 napos római kiruccanás, amit aztán előbb a legendás londoni Royal Albert Hall, aztán a hasonlóan ikonikus Hollywood Bowl Los Angeles-ben és végül a szintén emblematikus Madison Square Garden követett New Yorkban.
Az októberi zenei megjelenés során a 23 szám válogatásként kerül a korongokra, tehát nem mind a pont lefilmezett római estéről lesznek valóak, így azon szerencsések számára is tartogathat némi újdonságot, akik elcsípnek egy mozielőadást.