dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kökény Attila: Gyermekként

Kökény Attila - Gyermekként

off off off off off
Nincs semmi másom
Előadó: Kökény Attila
Album: Nincs semmi másom
Megjelenés: 2011
Hossz: 4:53
Szövegírók: Juhász Zoltán
Kökény Attila
Csicsák Norbert
Nyári Kálmán
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Universal Music Hanglemezkiadó Kft.
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 14453 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gyermekként

Gyermekként folyton csak arról álmodtam
hogy egyszer majd zenész leszek
a színpad a fény és a sok sok csillogás
gyermekként álom csupán.

Oly sok év és kitartás
a gyermekkor elrepül
felnőttem és azóta az álmom teljesül

Ref.:Minden dalom hozzád szól
neked írtam minden jó szavát
hallgass meg hát

bármi is ér gondolj rá
és ne félj
hidd el minden sikerül
akard a jót és teljesül

Nem kell semmi más
a színpad és a csillogás
az életem így boldogabb
te is fedezd fel önmagad

Gyere állj most mellém
hidd el neked is jut majd fény
akarnod kell ennyi az egész.

Felnőttként folyton csak arra gondolok
egyszer majd ha nagy leszek
lesz majd 1 álmom mi fény és csillogás
és érte mindent megteszek

Oly sok év és kitartás
a gyerek kor elrepült
felnősz te is és meglásd az álmod teljesül

Minden dalom hozzád szól
neked írtam minden jó szavát
hallgasd meg hát
Bármi is ér gondolj rá
és ne félj

Hidd el minden sikerül
akard a jót és teljesül
Nem kell semmi más
a színpad és a csillogás
az életem így boldogabb
te is fedezd fel önmagad

Gyere állj fel mellém
hidd el neked is jut majd fény
akarnod kell ennyi az egész

Oly sok év és kitartás a gyermekkor elrepül
felnősz te is meglásd álmod teljesül

Ref.:

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Augusztus 20. - már augusztus 16-án megkezdődnek az ünnepi rendezvények

Idén augusztus 16-tól kezdve hatnapos rendezvénysorozat ünnepli az államalapítás évfordulóját. 


A Szent István-naphoz kapcsolódóan a fővárosban a Duna mindkét partján, összesen 19 helyszínen várják rendezvények az ünneplőket


A programsorozat csúcsa idén is az augusztus 20-i tűzijáték és drónshow lesz.

 

- Augusztus 20. talán a legkedvesebb ünnepünk, nemcsak azért, mert nemzeti identitásunk szempontjából meghatározó, hanem azért is, mert a nyári fesztiválszezonra esik - emelte ki a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.

 

- Ez Európa talán legnagyobb ingyenes fesztiválja, melynek programjai ezúttal már augusztus 16-án megkezdődnek 19 helyszínen több száz programelemmel - tette hozzá Kovács Zoltán.


A hivatalos állami rendezvények sora augusztus 20-án reggel az Országház előtt indul a nemzeti lobogó felvonásával és az ünnepélyes tisztavatással.



Budapest, 2024. augusztus 20.Katonai tiszteletadással

felvonják a nemzeti lobogót az államalapítás és államalapító

Szent István király ünnepén az Országház előtti

Kossuth Lajos téren 2024. augusztus 20-án.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi


Ezt követően a Duna-partról tekinthető meg a légiparádé. A Nyitott Parlament program keretében egész nap ingyenesen látogatható lesz az Országház, délután pedig a Szent István-bazilikánál kerül sor az ünnepi szentmisére és a Szent Jobb-körmenetre. 



Budapest, 2024. augusztus 20. A kecskeméti repülődandár

három Gripen harcászati repülőgépből álló kötelékének

díszelgő áthúzása a Kossuth tér fölött, miután az Országház

előtt felvonták a nemzeti lobogót az államalapítás és

államalapító Szent István király ünnepén

Fotó: MTI/Bruzák Noémi


21 órakor kezdődik a nap fő attrakciója, Európa legnagyobb tűzijátéka

 

A középpontban idén is a biztonság áll: a rendezvény lebonyolításáért felelős operatív törzs már júniusban elkezdte munkáját, a csütörtök reggeli ülésen pedig személyesen is meggyőződött arról, hogy az előkészületek az ütemtervnek megfelelően haladnak.


A 30 perces műsor alatt 46 ezer pirotechnikai effektet lőnek fel a Szabadság, az Erzsébet és a Margit hídról, 9 uszályról és 65 pontonról; idén is lesz továbbá fényfestés, lézerjáték és drónshow.

 

Az előadás hat felvonásból fog állni, az előző évi történelmi mese folytatásaként, a Duna-parton pedig a teljes látványtér hosszában kihangosítás szolgálja az élményt. A látványtér 5 kilométer hosszú szakaszon, a Petőfi hídtól a Margit hídig tart majd.

 

Ez lesz a világ egyik, Európa legnagyobb tűzijátéka, nemcsak a felhasznált pirotechnikai eszközök, hanem a látványtér hossza miatt is.

 

A pirotechnikai termékek minden szempontból megfelelnek az EU előírásainak, míg a rádiójelek digitálisan kódoltak és szabotázsvédettek. A tűzijáték levezényléséről minden részletre kiterjedő biztonsági terv készült, a program pedig - szükség esetén - bármelyik pillanatban leállítható.


Zene és gasztronómia

 

Szente Vajk és Vágó Bernadett, a Szent István-napi ünnepségsorozat nagykövetei a zenei és gasztronómiai kínálatot mutatták be. A programok augusztus 16-án Mága Zoltán gálakoncertjével kezdődnek, a Tabánban pedig Retro bulit tartanak.



Mága Zoltán

Fotó: Mága Zoltán Facebook

 

A Filozófusok kertjében a Panorama Classical a komolyzene, míg az Erzsébet téren a Szabadrét Fesztivál az elektronikus zene kedvelőit várja. 


A gasztronómia szerelmeseit hagyományőrző programokkal és magyar ételekkel várja a Csárdafesztivál.


Idén is lesz Mesterségek Ünnepe


Augusztus 17-én nyitja meg kapuit a Mesterségek Ünnepe, másnap pedig a Vigadó Piano. Szintén ettől a naptól várja az érdeklődőket a Magyar Ízek Utcája, ahol bárki megkóstolhatja az idei Szent István-napi kenyeret, az ország tortáját, valamint az év innovatív kenyerét, sétálósüteményét és cukormentes tortáját is.


Augusztus 19-től a Városligetben megnyílik a Varázsliget


A Kreatív Fesztivál a Millenáris Parkban új köntösben várja a divat és design kedvelőit, a Margitsziget pedig a Családi Élményszigetnek ad helyet.

 

Újdonság a Szabadság téri KultúrKavalkád, míg a Hősök útján a magyar történelem legfontosabb pillanatai élhetők majd át a hagyományőrző csoportok és színészek előadásának köszönhetően.

 

A programsorozatot augusztus 21-én a Mándoki Soulmates koncertje zárja a Szentháromság téren.



Leslie Mandoki

Fotó: Leslie Mandoki


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás