


| Előadó: | Király L. Norbi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Király L. Norbi Király László Norbert |
|
Dandó Zoltán |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rock |
| Címkék: | X-Faktor [+] |

Egy másvilágban tán’ azt csinálnád,
Amit akarsz, mert forr a véred.
Egyelőre itt ragadtunk,
Kicsi szívem, ilyen az élet.
Ha nem tetszik, nyugodtan fuss el,
Neked lehet, sikerül!
Refrén:
Készülj fel, hogy tán’
Te is elbuksz a próbán!
Eltaposnak, lásd
És egy kötél lesz a társ!
A szép napok gyorsan múlnak,
És 100-ból tán’ 1-2 emlék,
Ami elkísér, hogyha indulsz,
Veled marad, én is mennék.
De úgy döntöttem, maradok még,
És harcolok tovább!
Refrén:
Készülj fel, hogy tán’
Te is elbuksz a próbán!
Eltaposnak, lásd
És egy kötél lesz a társ!
Refrén:
Tudom, hogy nehéz látni a szépet,
de te csak lásd!
De készülj fel, hogy tán’
Te is elbuksz a próbán!
Eltaposnak, lásd
És egy kötél lesz a társ!
A világ kezdetén,
Isten tenyerén.
Láthattad volna,
Hogy mi az Ő dolga.



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.