dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ideas: Csendes eső

Ideas - Csendes eső

off off off off off
Főnix/Phoenix
Előadó: Ideas
Album: Főnix/Phoenix
Megjelenés: 2008
Hossz: 8:09
Szövegírók: Kun Anita
Preil Tibor
Torma Mihály
Zelizi László
Gallay Lajos
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Hammer Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4637 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csendes eső

Csendes eső mossa végig a tájat
A szívem elszorul
Te drága Föld!
Isten áld meg a magyart!
Így szól a Himnusz

Nézd! Az emberek szemében nő a gyűlölet
Mert nem értik, nem értik, hogy: miért?
Miért van itt káosz és vajon kinek higgyenek
Szép Hazánkhoz ki méltó még?

Itthon vagyunk
De körülöttünk sűrű sötét
Túl régen tart a tél

Itthon vagyunk még
Az utcákon nyílt háborúk
De megoldás még sincs

Nézd! Az emberek szemében nő a gyűlölet
Mert nem értik, s hiába kérdik, hogy: miért?
A hatalom éhes farkas a bárányok között
A hazugság már az égig ér

Édes hazám! Viharos szél... Tépi már... A zászlót!

Te áldott Föld! Te vérzel már!
Ki ment majd téged édes Hazám?
Az élet szól és hozzád ér a tisztítótűz

Refrén:
Egy fellángolásnál több kell lásd
Ezer sebből vérzik hazánk
Egyre nő a feszültség

Az univerzumban rend él
Ez a tisztítótűz ez kell rég
Pusztuljon minden hazugság

Nem kell több feszültség
Nem kell több szentbeszéd
Ezt követeli már ez a nemzedék!

Te áldott Föld, te egyetlen!
Béke veled!

Refrén

Csendes eső csitítson el, hisz lelkem háborgó tenger
Csendes eső mossa el
Hát mossa el

Csendes eső mossa el, mossa el!
Béke veled!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre

Egy visszatérő világsztár, egy négyszeres Grammy-díjas énekes, egy nu jazz formáció és egy őrült electro-swing banda a 2026-os Jazzpiknik első headliner nevei között.





Fellép a négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő, a francia nu jazz nagyágyú Electro Deluxe, és érkezik az osztrák electro-swing osztag, a Deladap.

 

A paloznaki zenei oázis 2026-ban sem bízza a véletlenre a fesztiválhangulat megalapozását. Amellett, hogy kedvezményes belépést biztosít a 25 éven aluliaknak, a tőlük megszokott igényességgel, a változatosságra művészien figyelve jelentették be a 14. Paloznaki Jazzpiknik első hivatalos főfellépőit.



 

 

Rick Astley

 

A teltházas 2023-as koncertje után az angol szupersztár Rick Astley közkívánatra 2026-ban is felrobbanthatja a Jazzpiknik Nagyszínpadát.

 

A legendás Rick Astley még 1987-ben vált globális előadóvá, amikor korszakalkotó sikerszáma, a Never Gonna Give You Up BRIT-díjas világsztárrá tette – ezt a státuszt olyan további slágerek fokozták, mint a Together Forever és a Whenever You Need Somebody.

 

Karrierjének második nagy fejezete akkor kezdődött, amikor fél évszázados születésnapját ünnepelve visszatért a slágerlisták élére a 2016-os „50” című albummal. Az utánozhatatlan karizmájú dalszerző és producer azóta is a csúcson maradt.

 

2026-ban Rick egy izgalmas „Reflection” aréna turnéra indul zenekarával az Egyesült Királyságban és Írországban, de emellett fellép néhány más európai állomáson is, köztük a Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-án.



Dee Dee Bridgewater

 

A négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő neve nem ismeretlen a valódi zenei ínyenceknek. Hatalmas bravúr a Jazzpiknik szervezőitől, hogy 2026-ban a magyar közönség is hallhatja élőben.

 

A legendás Thad Jones/Mel Louis big band tagjaként Bridgewater 2006-ban hozta létre a DDB Records-ot a Universal Music Grouppal együttműködve. Saját készítésű felvételei, mint például a Dear Ella, az Eleanora Fagan és mások, több Grammy-díjat, jelölést és kritikai elismerést is kaptak.

 

Bridgewater Tony-díjat nyert a The Wiz című albumáért. Egyéb munkái közé tartozik a Sophisticated Ladies, a Black Ballad, a Carmen, a Cabaret és a Lady Day Off-Broadway/West End színházi produkciói is.

 

Dee Dee Bridgewater a 2026-os Piknik zárónapján, augusztus 8-án lép színpadra.



 

Electro Deluxe

 

A Paloznaki Jazzpiknik közönsége az évek alatt megedződött arra, hogy soul, funk, swing és hip-hop stílust egy produkción belül hallgasson a színpadon. Ezt testesíti meg a francia Electro Deluxe zenekar, élén a karizmatikus showman, James Copley szereplésével.

 

Az Electro Deluxe egy merész francia csapat, akik bátran ötvözik a jazz szabadságát az elektronikus zene hangzásaival. 


Útjuk 2001-ben kezdődött, amikor Arnaud Renaville dobos, Thomas Faure szaxofonos, Jeremie Coke basszusgitáros és Gaël Cadoux billentyűs úgy döntött, hogy egyedi víziójával felrázza a jazz színteret.

 

Megfordultak már olyan világhírű színpadokon, mint a Marciac, a Jazz à Vienne, vagy akár a Montreal Jazz Festival, 2026 augusztus 8-án pedig a Paloznaki Jazzpikniken csapnak hatalmas bulit.



 

Deladap

 

2026. augusztus 7-én, az osztrák electro-swing zenekar várhatóan a Jazzpiknik egyik legzúzósabb koncertjét prezentálja majd. Mindezt a fesztiválozók legnagyobb örömére, hiszen 


a Deladap erre a nyárra tervezett koncertje a zord időjárási körülmények miatt elmaradt.

 

A banda 2024-ben ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját. A debütálás óta az electro, a swing, és a balkáni ritmusok egyedülálló keverékével színesíti zenéjét. A zenekar a bécsi Klub Ostban kezdte pályafutását, és gyorsan a szcéna egyik legismertebb és legnépszerűbb élő zenekarává nőtte ki magát.



 

Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap tehát már biztosan érkezik Paloznakra augusztus 6-a és 8-a között, hogy ismét eggyel magasabb polcra tegye a 14 éve töretlen sikernek örvendő Jazzpikniket.

 

A fesztivál ezzel a bejelentéssel a napijegyek és a 2 napos bérletek értékesítését is megkezdte a 2026-os eseményre.

 

 


Fotók: Paloznaki Jazzpiknik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás