


| Előadó: | Demonlord |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nagy András Jurásek Balázs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Power Metal\r\n |
| Címkék: | Keressük! |

Feel, the air is getting hot
Into the shock
The sky is ripped in two
See the pumping of blood
Ears getting deaf
By the pressure in you
I know he owes the skies nothing at all
Forces of dust are taking control
There's only one man in the storm
No one can fight him, oh not anymore
Watch him defending our lives
On the cyclone he rides
Still these forces to keep
In unholy league
Salvation to find
He kills the wicked with steel
He knows no retreat
Tornadoes he rides
Raindrops are blinding his eyes
On the Cyclon he rides



Elstartolt a 2026-os előadóművészeti támogatási időszak: összesen 3 milliárd forintos keretösszeggel nyílt meg a jövő évre szóló előadóművészeti támogatások igénylési lehetősége.
A tárca által meghirdetett felhívásra nyolc kategóriában jelentkezhetnek a Pest Vármegyei Kormányhivatal által hatósági nyilvántartásba vett előadóművészeti szervezetek, valamint a határon túli magyar előadóművészeti szervezetek is - olvasható a közleményben.
- Az elmúlt 15 évben 650 milliárd forintnyi kulturális fejlesztés valósult meg, és a kormány csak a kultúra területén további 850 milliárd forintnyi fejlesztést tervez
- közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium 2025. december 12-én.
A felhívás decemberi megjelenése lehetővé teszi, hogy a bírálatot követően a szervezetek a 2026-os évben minél korábban hozzájuthassanak a támogatásokhoz, és szakmai programjaikat időben, megalapozottan tervezhessék meg.
A felhívásban szereplő kategóriák
A vissza nem térítendő támogatás célja
A cél az, hogy a hazai és határon túli magyar előadóművészeti szféra számára megteremtse a sokszínű, minőségi és pozitív alkotói körülményeket.
A támogatási konstrukció küldetése
Az igénybejelentés a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő honlapján jelenik meg.
Az igények beadásának határideje december 23-án 12 óra.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik