Előadó: | Irie Maffia |
---|---|
Album: | What's My Name |
Megjelenés: | 2009 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Dagadu Veronika Dermot Horváth Gáspár Thomas Kemon Wesley |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Shiftin Gears Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
8. Bacardi cola feat. Kemon
Kemon: Under me fat ting me under me fat ting 4x
Don’t stand like a manekin, move your body again,
gal from you know you body hot shake you booty then,
every man fightin over you jus like a hooligan,
you make the MC shout HAWL AND PULL IT DEN!
Dancing time again, dip and come up again,
you ready for the dagge just whine pon you boyfrien,
tik tok tikka tikka tok my golden hen,
under me fat ting me under me fat ting
under me fat ting me under me..
Sena: my swea tastes like bacardi cola
all them boys want lick me over
my voice too nice to use vocoder,
so gwan little oy go suck ya momma
suck ya momma, suck ya momma
Kemon: Kemon the name don’t forget the game,
you may know a lot of guys but i’m not the same
get straight to your brain like you on propane,
you would never complain when i drop it like the rain
SO HIGH like a plane int he sky make you fly,
this thing that i have you could never deny.
don’t try to lie cuz you know tha case,
so keep you body moving and just whine you waist..
Chorus
Kemon: so if you know you felel it..
sshake up your booty let me see you gal,
put both hand up against the wall,
then bump bump bump like a basketball
so move it let me see it
show it off like you walking througt the shopping mall,
if you need ome help judt give me a call,
yes, yes, yo! Just give it your call,
yes, yes, yo! Jut gimme a call.
Chorus
Zsebben nyíló fricska
Megvan az a vicc, amiből kimarad a csattanó? Irlanda Áron és Irlanda Kristóf duója, a Pavilon legújabb dala éppen ilyen. A Puffhoz klip és készült Karlóczy Dominik rendezésében. A zenét Áron szerezte, a szöveget pedig testvére, Kristóf írta. A Puff elején a miskolci Helynekem Helyfoglaló tehetségkutatójáról hallhatóak részletek a zsűri tényleges értékeléséből.
- Maga a dal olyan, mintha egy 16 éves, dacos kisfiú mindennel szemben szurkálódna, ami kicsit is trendi vagy mainstream, mindezt kicsit számítógépes zenékre emlékeztető, Hammond-orgonával vegykezelt drum and bass-be ültetve - fogalmazott Irlanda Kristóf.
Üres beszéd, felesleges fecsegés a PUFF című dal?
- A szöveg tulajdonképpen egy beef, aminek nincsen címzettje. Jár a száj, de üres a beszéd, a felesleges fecsegés, a megszokásból feltett hogy vagy? kérdés a hozzá tartozó, semmitmondó válasszal –
összességében azt a hangulatot próbáltuk meg visszaadni, ami Magyarországon valószínűleg mindenkinek ismerős
- tette hozzá a zenész.
A szöveg nem akar nagyot mondani, csupán poénnak szánta a formáció
- Áron megírta a dalt, majd azt mondta, »Kristóf, én nagyon szeretem a szövegeidet, de most írj valamit, ami nem akar nagyot mondani. Alapvetően viccelődős dal volt a terv, mert egyébként hajlamosak vagyunk a – szerintünk – még ízléses pátoszra, a sebfeltépegetésre és a túlzott érzelgősségre, ezért itt az volt a koncepció, hogy az egész legyen egy hosszú poén, aminek nincsen csattanója. Úgy álltam neki, hogy akkor ahogy esik, úgy puffan – innen is a cím, na meg persze onnan, hogy mindenki állandóan pufog. Gondoltuk, beszállunk - mondta Kristóf.
A kliphez mindenki a saját gondolatait dobta be
- Nem először dolgoztunk együtt, nagyon jól is megy a közös munka. Most sem volt forgatókönyv, hanem összeültünk ötletelni, mindenki hozta a saját gondolatait, és szerintem sikerült is megragadni a hangulatot, amit szerettünk volna - mesélte Kristóf.
Fotó: Pavilon hivatalos