


| Előadó: | Rapülők |
|---|---|
| Album: | Rapülők |
| Megjelenés: | 1992 |
| Hossz: | 3:32 |
| Szövegírók: |
Geszti Péter Szentmihályi Gábor |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | New Tone |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Egy hete, hogy szenvedek... és te tudod, hogy itt valaki vár.
"Figyeli az utakat, gyere már!"
Kösz, hogy jössz, és mindened kiteszed,
Ledobom a gátlásaimat és kimegyek
Az erkélyre. Magamat kizárom, szívemet kitárom,
És ma is odakiáltom,
Hogy nincs a helyzetemben semmi, - de semmi! -
Amit ne lehetne kissé jobbá tenni.
Áj lav jú!
Szégyellem, de kellesz piszkosul!
Áj lav jú!
Ne hagyj engem így ártatlanul!
Állítom, a szívem egy rom, s nyom.
Leromlott a bizonyítványom.
S az állapotom? Na az se normális!
Kérdeztem az orvost: ugye hormonális?
Kivizsgált és végülis így szólt:
Kutyabaj, csak egy átlagos szívkór.
Meggyógyul, s ha nyolc napon túl is eltart,
A tünetei szűnnek majd.
Áj lav jú...
Ágy alá gyaláz a láz.
A nagyapám belemagyaráz a bal fülembe.
Lefeküdni minek, hogyha nincs kivel? - kérdem én,
Mire így felel: Na idefigyelj!
Ugyanaz a nő lesz gyermekeid anyja.
Aki anyósod lánya, és eljön a napja,
Hogy nem érted - nem ezt kérted -,
Hát miért tett veled ilyet ez az élet?
Áj lav jú...



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter