Előadó: | A.D. Studio |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Goodwill György Auguszt Bárió Gábor |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Örülünk, hogy minden így alakult
Táncoltunk a nappaliban
S egy nagy buli volt az egész
Isteni mulatság volt, s ez nem kevés
Ha ránk gondolsz, a szeretetre gondolsz
de én azt hiszem, hogy sokan nem értették
hogy túl sokaknak fájt, hogy túlságosan is szerettél
Ha szerelmes leszek, bocsásd meg nekem
Take It Easy baby, légy jó hozzám
Ha szerelmes leszek, bocsásd meg nekem
Take It Easy baby, hát légy jó hozzám
Ha elmúlt, hát szép volt
Take It Easy baby, hát légy jó
Ha elmúlt, hát lesz még szebb
Take It Easy baby, hogy megjegyezd
Hogy egymás szívében lakozunk
S ha fordul a Föld, megosztjuk egymással lelkeinket
Fújhat a szél bármerről
Szeretjük szeretteinket
Ha szerelmes leszek, bocsásd meg nekem...
A programot, amelyben elsősorban a nagy hazai kultúrstratégiai intézményekkel dolgoznak együtt, a teljes országra kiterjesztették.
A Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára
- A november elsején ötmilliárd forintos kerettel induló Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára 2025. október 22-én az M1 aktuális csatornán.
Az elmúlt időszakban a kulturális stratégiai döntéseket főként két szempont határozta meg
A nemzetben való gondolkodás és a regionalitás elve, vagyis az, hogy elvigyék az emberek lakóhelyére gazdag kulturális örökségünket és kincseinket.
- Ennek kiteljesedését jelentheti a Petőfi Kulturális Program 2.0, amelyet azért nevezett így Hankó Balázs miniszter, mert mintaprogramként korábban, 2023-ban már elindult - fűzte hozzá Novák Irén.
Ez nem pályázat, hanem egy hosszú távú, kiemelt kulturális program, amelyhez folyamatosan csatlakozhatnak a települések. A program révén lehetőség nyílik arra is, hogy aktivizálják a helyi közösségeket.
- Abban bízunk, hogy boldogabb, elégedettebb és motiváltabb emberek lesznek, akik hajlandóak és képesek tenni a saját településükért, a saját közösségükért és össze tudnak fogni egy-egy cél érdekében - mondta a program céljáról
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik