dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
A.D. Studio: Nyári eső

A.D. Studio - Nyári eső

off off off off off
A nap szerelmese
Előadó: A.D. Studio
Album: A nap szerelmese
Megjelenés: 2000
Hossz: 04:24
Szövegírók: Goodwill György
Zeneszerzők: Auguszt Bárió
Kiadó: Magneoton
Stílus: Europop, Dance-pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 17, összesen 37278 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nyári eső

Éjjel a hold megint trükköket játszik
Téged ígér, te mégis messze jársz
Csillagok arcába nézve még látom
Felfénylő tested, szemed mosolyát

Én voltam, jól tudom, ki többet akart
Hogy legyünk mi egymásnak víz s a part
Őrült, ki néz, de semmit se lát
Bár elfér két szívben az egész világ

Hallgasd az éjben a nyári esőt
Mit ígér, mire kér, szeress úgy, ahogy én
Hallgasd az éjben a nyári esőt
Gyönyörűm te legyél, utamon te kísérj

Hallgasd az éjben a nyári esőt
Mit ígér, mire kér, szerelem te kísérj
Hallgasd az éjben a nyári esőt
Igazam te legyél, gyere vissza, ne félj

Odakint most a szél felhőket kerget
És idegen nap szórja szét aranyát
Már nem is tudom, mit gondoljak rólad
Megérint a fény és utamra bocsájt

Én voltam, jól tudom, ki többet akart
Hogy legyünk mi egymásnak víz s a part
Őrült, ki néz, de semmit se lát
Bár elfér két szívben az egész világ

Hallgasd az éjben a nyári esőt
Mit ígér, mire kér, szeress úgy, ahogy én
Hallgasd az éjben a nyári esőt
Gyönyörűm te legyél, utamon te kísérj

Hallgasd az éjben a nyári esőt
Mit ígér, mire kér, szerelem te kísérj
Hallgasd az éjben a nyári esőt
Igazam te legyél, gyere vissza, ne félj

ref. 3X

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait

Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen


40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.


Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.




A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.


Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek


Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet. 


„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”


– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”


Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”


A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.


Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás