


| Előadó: | Talizmán |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Martocsán Károly |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem tudom, hogy miért van, de féltelek.
Nem tudom, hogy miért van, de jó veled.
Mit tegyek hogy érezd, amit én érzek?
Mit tegyek, hogy szeress, ahogy szeretlek?
Istenem, mondd miért, s kinek élek én? (kinek élek én?)
Hisz amíg élek, úgysem lehet az enyém-lehet az enyém
Nélküle igy élni én már soha sem tudok,
Istenem, hát mondd meg, hogy miért vagyok?
Refr.:
Nem kell már hidd el, senki más
Nem érhet újabb csalódás
Kísért már elég utamon,
hagyj nyugodnom.
Én innen úgyis elmegyek,
talán majd boldog lehetek
Ott, ahol senki sem beszél- s nem érez már!
Felkavar a tűz, mely bennem lánggal ég.
Miért szenvedek ily nagyon, ha nincs miért?
Hiába, csak várok. Talán nem lesz már enyém
Istenem hát mondd, hogy mégis van remény!
Refr.



A PG Csoport egy Debrecenből indult zenekar, eredeti gondolataikkal és zenéjükkel folyamatosan jelen vannak a magyar könnyűzenei életben. A szakma és generációjuk közönsége ismeri és nagyra tartja őket. Legendás lemezeik közül a „Félélet” és az „Útlevél, fogkefe”, vagy a „Nem sietünk sehová” a legismertebbek.
Barátság és közös munka fűzi őket Németh Lojzihoz (Bikini), basszusgitárosuk volt néhány évig Lukács László a Tankcsapdából, zenéltek lemezen és koncerteken Tátrai Tiborral is.
Az együttes sokszor bejárta már az országot, de eljutottak koncertjeikkel Erdélybe, Oroszországba, Csehországba, Lengyelországba, Hollandiába, Svájcba, Franciaországba, Olaszországba, Angliába, és az USA-ba is. Több, mint 300 zenekar közül megnyerték a Marlboro Rock-in-t itthon és a svájci világ-gálán olyan sztárokkal léphettek fel, mint Bob Geldof, Neil Young és Pearl Jam, vagy Gery Moore. Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező (A Kopaszkutya rendezője) : „Alföldi Rock” címmel forgatott róluk filmet.
Jantyik Zsolt a zenekar frontembere, kétszeres év szövegírója (Artisjus és eMRton-díjas), többek között a Bikini: „A szabadság rabszolgái” lemezére is írt dalszövegeket, amiket ma- túlzás nélkül - egy egész ország ismer. Különleges, sokoldalú
munkásságuknak köszönhetően dolgoztak az évek alatt Halmos Béla prímás, népzenekutatóval, Pál István Szalonnával és bandájával és a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka zenekarral is.
Közös projektjük volt a híres párizsi tangóharmónikással, Christian Paccoud-dal. Otthonosan mozognak a műfajok között: Jantyik Zsolt szövegeiből, gondolataiból, a PG dalokból két színdarab is készült: „Világvége-szerelem” (Csokonai színház) és az „Ezüstbojtár” - melyet a Nemzeti Színházban is bemutattak.
Jantyik Csaba - a zenekar gitárosa, több száz lemezen dolgozott már a legismertebb magyar zenekarokkal, előadókkal hangfelvételeken.
Közel 40 éve tartó testvéri-alkotói párosuk a zenekarral közösen 2025-ben új lemezt hoz: „VÉSŐ” címmel.
A bemutató koncerten és a lemezen többe között velük zenél
Németh Alajos (Lojzi) a Bikini basszusgitárosa, Lukács Péter Peta a Bikini gitárosa, Makovics Dénes a Bikini szaxofonosa, Nyerges Attila (ének) és Galambos Nándor (basszusgitár)- az Ismerős Arcok zenekarból, Papp Gyula (Mini, Skorpió, Dinamit, Ismerős Arcok) -billentyűs hangszereken, Jámbor József színművész ( Színes TV téridő és álomzenekar), Damien Steel - rap, Ez a lemez, nemcsupán egy meglepetés, igazi lendületes rockzene, olyan vendégekkel, akik a magyar rock és alternatív korszak meghatározói, de egyúttal koncepció is: példát mutat együttműködésről, az emberi és generációs kapcsolatok fontosságáról, hitelességből, a magyar minőségi könnyűzene fontosságát és az átadást hangsúlyozva: „Az idő csak Véső...”
Fotó: PG Csoport