Előadó: | Anyák napi dalok |
---|---|
Album: | Mama - Dalok Édesanyáknak |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Aldobolyi Nagy György |
|
Kiadó: | SonyBMG |
Stílus: | Táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Sok jó barát lassan kidől már a sorból,
Öregszenek már a fák az udvaron.
Szegény anyám kontya lassan őszbe fordul,
Telik a nap, fiatalabb nem lesz már ő sem.
A régi ház körül öregszik minden,
A kert, a fák, a fal, a bútorok.
A régi ház körül nagy élet nincsen,
Sokáig zörgetem az ablakot.
Szegény anyám szinte feldúlja a konyhát.
Elém kerül minden kedves ételem.
Míg én eszem, az ő arcán van a hála,
Mesél nekem, szégyenkezem, rég jártam nála.
A régi ház körül élni kezd minden,
A kert, a fák, a fal, a bútorok.
Egy kisgyerek dereng emlékeimben,
Egy kisgyerek, ki már nem én vagyok.
Az állomás olyan modern, mint az élet.
A vonatból búcsúcsókot szórok én.
Szegény anyám most még mosolyogni próbál,
Majd elmegy ő, s mint az eső, ömlik a könnye.
A régi ház körül csendes lesz minden,
A kert, a fák, a fal, a bútorok.
A régi ház körül nagy élet nincsen,
Bezárja jó anyám az ablakot.
A régi ház körül öregszik minden,
A gyorsvonat velem tovább robog…
Június 10-én a Barba Negrában lép fel a brit extrém metal legenda, a Cradle Of Filth, akik új, The Screaming of the Valkyries című lemezüket mutatják be a magyar közönségnek. Az új dalok mellett klasszikusokra is számíthatunk, a megszokott látványos show-elemekkel és intenzív színpadi előadással.
Az este folyamán a brazil Nervosa is színpadra áll.
Fotó: Nervosa
A Cradle Of Filth több mint három évtizede a világ egyik legismertebb és legmeghatározóbb extrém metal zenekara
A brit Suffolk megyéből indult formáció a black metal kegyetlenségét és a gótikus melodrámát ötvözi egyedi, jól felismerhető (értsd: botrányos) stílusban. Zenéjük visszanyúlik olyan klasszikus hatásokhoz, mint a Bathory, Celtic Frost vagy a Sisters of Mercy, miközben tematikájukban gyakran merítenek Milton, Poe vagy Lovecraft műveiből. Az olyan ikonikus albumok, mint a Dusk And Her Embrace vagy a Cruelty And The Beast bebetonozták hírnevüket a nemzetközi metal színtéren, és inspirációként szolgáltak több új generációs előadó számára, köztük a Ghost, Babymetal és a Motionless In White zenekaroknak is.
Dani Filth, a zenekar frontembere és kreatív mozgatórugója olyan előadókkal is együttműködött, mint a Bring Me The Horizon, a The 69 Eyes vagy épp Ed Sheeran.
A zenekar vizuális és zenei világát a viktoriánus esztétika, vámpírmitológia, a horrorfilmek hangulata és egyfajta sötét romantika jellemzi, miközben provokatív és látványos élő produkcióival a világ vezető rockfesztiváljainak állandó szereplője lett.
Fotó: Cradle Of Filth
A Grammy-díjra jelölt zenekar a 2021-es Existence Is Futile után tavasszal újabb nagylemezt mutatott be
A The Screaming of the Valkyries a Napalm Records gondozásában jelent meg. Bár a lemez egy félreismerhetetlen COF mestermű, részben új korszakba vezet be: monumentális, melankolikus dallamokkal, feketébe hajló thrash-sel operál, és egy apokaliptikus, rémülettel és kicsapongó örömökkel teli utazásra hív. Dani ikonikus sikolyai és mély hörgései szaladnak a a szimfonikus díszítésekkel kiegészített ikergitár-futamok és az ütős ritmusszekció mellett, amelyet Martin „Marthus” Skaroupka dobos, Daniel Firth basszusgitáros, Marek „Ashok” Smerda és Donny Burbage gitárosok, valamint Zoe Federoff billentyűs-énekes raknak össze.
Fotó: Cradle Of Filth
A lemez egyik klippes dala a To Live Deliciously, amelyről Dani így nyilatkozott
„Ez a dal az élet ünnepléséről szól. Arról, hogy mindenbe belemerülhetünk, függetlenül a vallás, a korszellem vagy éppen az állam elvásáraitól. Bűntudattól és korlátoktól mentesen, úgy, ahogyan a természet megalkotott bennünket. Felfogható egyfajta hedonista életmódként is – pozitív értelemben, amennyiben nem mások kárára vagy szenvedése árán történik. Az egyszerű ’lét’ élvezetéről. Élni és szabadnak lenni – itt és most.” Nos, az erősen korhatáros klip valami egész másról is szól…:
A nyári turnén a szintén Napalmos brazil csajbrigád, a Nervosa tér vissza Budapestre. A jelenleg Görögországban élő négyes felállása pár éve alakult át: Prika Amaral gitáros vette át az énekesi feladatot is, és így adták ki a 2023-as Jailbreak lemezt. Ugyan már dolgoznak a friss számokon, de a június 10-ei koncert gerincét a ’23-as korong adja majd a Barba Negrában.
Kiemelt kép: Cradle Of Filth