dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Marozsán Erika: Vasárnapi másnap / Sunday Hangover

Marozsán Erika - Vasárnapi másnap / Sunday Hangover

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Marozsán Erika
Album: Keressük!
Szövegírók: Jónás Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 4083 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vasárnapi másnap / Sunday Hangover

Földön a kabát, mellette cipő,
pezsgősüveg és meggyűrt lepedő.
Furcsa a kabát, fáradt lepedő,
félig az üveg, férfi a cipő.

Dél van talán, a nap besüt az ablakon.
Hogy mi történt éjjel, nem tudom.
Szinte még gyerek,
ki fekszik itt az ágyamon s ölel.
Nem tudom nevét, se mást.

Dél van igen, a nap unottan elvakít.
Hogy mi történt éjjel, jaj, tudom.
Egy fiú udvarolt és én hagytam neki.
Hagytam elcsábítani magam.

Lá-lá-lá ...

Földön a kabát, mellette cipő,
pezsgősüveg és meggyűrt lepedő.
Furcsa a kabát, fáradt lepedő,
félig az üveg, férfi a cipő.

S most hogy legyen,
ha felébred, mit mondhatok.
Az éjjel én csak játszottam veled,
nem lehet folytatás, el kéne, hogy felejts.

Mást szeret a nő, kit most ölelsz.
Mást szeret a nő, ki éjjel még ölelt.
Úgy ölelt, ahogy, aki még mást szeret.

Ennyi volt, a többi nem kell énnekem.
Bár túl szép a szád, szép nagyon, mégse kell.
Fel ha kelsz szép fiú, ez a lány, fogadd el,
ennyit adhatott neked.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Pénz, lányok és egy kardiológus a hosszú rocksztárság titka Szabikeyz és Juhász Zoli duója szerint

Szívbeteg Szabikeyz, őszülő Juhász Zoli és a nagy Péterfy Bori-cameo: így droppolta „Kardiológus” című új dalát a 2025-ös Sávlekötő győztes páros a moszkvatér zenekarral kiegészülve. Mindeközben frissen bejelentették a fiúk, hogy élőben is megdobogtatják majd a szíveket novemberben a budapesti Akvárium Klubban, méghozzá duplakoncerten, Mehringer vendégeként. Részletek itt!

 

A „Kardiológus” zenéje a Szabikeyz x Juhász Zoli duóra jellemző módon egyszerre nosztalgikus és friss, míg mondanivalójában a végtelen szórakoztatás mellett diagnózis is a generációról, amely egyszerre szorong és röhög a saját bajain. A történetet ezúttal is a valóságból mintázta a csapat. 




Szabikeyz így mesélt róla: „Egy ominózus bulis este után a Kőbányai Zenei Stúdió titkárságán történt, hogy hirtelen hevesen kezdett verni a szívem, és tényleg azt hittem, meg fog állni. Ez hónapokig visszatérő érzés volt, amíg végül elmentem kardiológiára, ahol kiderült, hogy teljesen rendben van a szívem, csak sokat stresszelek.”

 

 

 

A dal végül egy moszkvatér koncert backstage-ében kapott lendületet, ahol Szabi – aki billentyűzik a formációban – és a frontember, Hanzséros Robi viccből arról beszéltek, hogy a rock­sztársághoz három dolog kell: „pénz, lányok és egy kardiológus.”

 

 

 

„Miután Szabi elküldte nekem a zenei alapot, elkezdtünk külön elmélkedni a dalról. Egy este alatt minden a helyére került: a szöveget egymás ötleteire építve írtuk, majd átjártuk a fő vokálokat. Innentől már csak egy lépés volt, hogy demózzunk a nyaralóban, és néhány napra rá megszületett a stúdióverzió is, ahol a vokálokat is felénekeltem” – mondta el Hanzséros Robi. 

 

Végezetül Juhász Zolival kiegészülve lett teljes a produkció és a felvétel. Zoli pedig azt is felfedte, miért is látható ősz hajjal a videóklipben.

 

„A klipben vénembernek lettem maszkírozva. Pár nappal a forgatás előtt töltöttem be a harmincat, és jókat nevettünk azon, hogy milyen gyorsan meglátszik ez rajtam. Azt hiszem, egészen ki vagyok békülve az öregedéssel, és vicces volt egy egész napot Máté Péter és Bródy János furcsa szerelemgyerekeként eltölteni.”

 

 

 

A Zseni Marci rendezte videóklip a popkulturális abszurd és a melankólia határán mozog. Az alkotók eredetileg szexi kardiológusos koncepciót terveztek, ám végül egy sötétebb, thrilleresebb irányt vettek. A klipben igazi végzet asszonyaként feltűnik Péterfy Bori is, aki még tovább fokozza a videó különleges atmoszféráját.


Fotók: Szabikeyz x Juhász Zoli

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás