dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Marozsán Erika: Dr. Strangelove / Dr. Strangelove

Marozsán Erika - Dr. Strangelove / Dr. Strangelove

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Marozsán Erika
Album: Keressük!
Szövegírók: Jónás Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 4640 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Dr. Strangelove / Dr. Strangelove

Kong a nézőtér
Csendes pár ül lent valahol
Kukoricát majszol egy fiú
Én meg tépett jegyem hajtogatom

Itt még nem voltam egyedül
Nem néztem itt régi mozit
De hűvös legalább

Régen fel se tűnt
Itt inkább a szívdobogás
Meg az a sok fojtott suttogás

Izzadt két tenyér, ha rám szabadul
Forróság volt itt azelőtt
Nem néztük mi régi filmeket, csak csupa ócskát

Tágra zárt szemek, Dr. Strangelove
Szemközti ablak Mullholland Drive
Elszédít a sok jól megtervezett történet
Kár, hogy minden film csak róla beszél
Róla szól minden film vagy dal
Nincsen film, ami másról szólna, csak róla

Elszédít a sok jól megtervezett történet
Kár, hogy minden film csak róla beszél


Tágra zárt szemek, Dr. Strangelove
Szemközti ablak Mullholland Drive
Elszédít a sok jól megtervezett történet
Kár, hogy minden film csak róla beszél

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás