dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dés és Bereményi: Tíz kicsi bűnjel

Dés és Bereményi - Tíz kicsi bűnjel

off off off off off
Férfi és nő
Előadó: Dés és Bereményi
Album: Férfi és nő
Megjelenés: 2008
Hossz: 4:24
Szövegírók: Bereményi Géza
Zeneszerzők: Dés László
Kiadó: Sony BMG Music Entertainment
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6405 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tíz kicsi bűnjel

Minden utcasarkon, csak terólad hallok,
Azt beszélik, van néhány gyereked.
És még azt is hallom, minden utcasarkon,
Nős vagy, és az asszony nagyon szeret.

És azt mondják, hogy érte te is oda vagy,
Már pedig a múlt éjszaka egész másnak mutattad magad.

Elmúlt az az éjszaka,
De tíz ujjad tűz nyoma,
Apró bíbor bűnjelek,
Tanúk rá, hogy létezett.

Minden utcasarkon, csak terólad hallok,
Hogy körbehordasz apró bűnjeleket.
És még azt is hallom, hogy az tíz kis ujjnyom,
És hogy éjjel pont én voltam veled.

S ami főképp meglep, hogy ezért odavagy,
Márpedig te előzőleg zárkózottnak mutattad magad.

Kiálozva emlegetsz,
Kis tíz bíbor bűnjelet,
S felléptél már mérgesen,
Vagy száz nyilvános helyen.

Másként kéne, lármát csapsz, így iszony a viszony.
Másként kéne, másképpen, ez iszony, nem viszony.

Én ezentúl vallom, minden háztömb sarkon,
Hadd tudja az egész lakótelep.
Mától én a blúzom vállamról lehúzom,
Hadd lássák az összes bűnjeledet.

És teszem én ezt addig, míg egy éjszaka,
Vállam fehér bőrére majd újra rásüt tíz ujjad nyoma.

Új, és újabb bűn nyomok,
Erre bizton számítok,
Mit feltárhatok,
Vagy száz nyilvános helyen.

Gallérom felhajtom, minden háztömb sarkon,
Mert rám bámul mind a lakótelep.
Hátam mögött hallom, minden háztömb sarkon,
Itt meg az, kit egy nő nagyon szeret.

Csak azért, mert éjjel ittam valamit,
És valaki magányos volt, hát gondoltam segítek kicsit.

Az sem jó, ha emleget,
Az sem jó, ha elfelejt,
Az sem jó, ha nincs nekem,
Senkin sehol bűnjelem.

Másként kéne...

Látom, várod, jöjjek el éjszaka, éjszaka

Bűnjel kéne, tíz ujjad tűznyoma, éjszaka

Másképp kéne, másképpen nem tudom, nem is tudom.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, adventi séták és irodalmi estek is várják a közönséget a Várkert Bazárban

Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.

 




A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.

 

Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen 


a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be


a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.

 

November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket. 


November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.

 

December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég


A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.

 

Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig 


a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.


Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.

 

Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.

 

Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével. 


Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.

 

December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás