Előadó: | Cserháti Zsuzsa |
---|---|
Album: | Rácsaim ledőltek már |
Megjelenés: | 2003 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Jantyik Csaba |
Kerekes Aladár |
|
Kiadó: | RNR Média kft. |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Álmok, gyönyörű álmok
Köröttem jártok, hogyha itt járok
Tavaszi szél fúj, ruhámba bújik
Cipőm a vízben gyorsan elázik
Nem bánom én, hagyom, hogy ázzon
Hideg borzongás és vizes álom
Jól összefér bennem, ez nem vitás
Tóparti srác, újra itt állsz
Szólít, hallom, hogy szólít
Magához hív, kék szeme hódít
Keze kezemben, hangom elcsuklik
Karjában nyár, ősz, és tél múlik
Életemből úgy tűnik el
Hogy még máig sem fogtam fel
Azt hittem én, hogy időnk végtelen
Nem jöhet más, te vagy a végzetem
||: Vissza sose lépni, itt vagyunk
Válassz közülünk s el nem hagyunk
Hidd el, hogy az álom semmire sem jó :||
Nem kelletek, ő egész más volt
Ahogy nézett rám, és ahogy csókolt
Úgy fogott át, még most is érzem
Nem, pezsdül már másra a vérem
||: Vissza sose lépni, itt vagyunk
Válassz közülünk s el nem hagyunk
Hidd el, hogy az álom semmire sem jó :||
Nem kelletek, ő egész más volt
Ahogy nézett rám, és ahogy csókolt
Úgy fogott át, még most is érzem
Nem, pezsdül már másra a vérem
||: Vissza sose lépni, itt vagyunk
Válassz közülünk s el nem hagyunk
Hidd el, hogy az álom semmire sem jó :||
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik