dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Presser Gábor: Találj már rám (közr.még: Oláh Ibolya) [Presser]

Presser Gábor - Találj már rám (közr.még: Oláh Ibolya) [Presser]

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Presser Gábor
Album: Keressük!
Szövegírók: Presser Gábor
Zeneszerzők: Presser Gábor
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5293 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Találj már rám (közr.még: Oláh Ibolya) [Presser]

Vakszerencse, találj már rám.
Itt kucorgok sötét ösvények mentén.
Én már mindent föladtam.

Vakszerencse, találj már,
botorkálj felém.
Valahogy vegyél már észre,
én csak nyöszörgök.

Vonszolj át málnaízvilágba,
mondd, hogy a lányod vagyok.
Varázsolj meg, szőke akarok lenni,
változtass el, erős akarok lenni.
Befogott szemmel követlek,
ígérem, titkaid nem kutatom.

Vakszerencse, találj már rám,
emelj föl, fütyürészve dugj a zsebedbe,
vigyél mindenhová.

Vakszerencse, találj már rám.
Ígérem, most már jól leszek.
Taníts meg, mit kell csinálni,
ha találkozom boldog emberekkel.

Hadd csináljak úgy, hogy a szolgád vagyok.
Hadd csináljak úgy, hogy hozzád tartozom.
Hadd csináljak úgy, mint egy beavatott.
Hadd csináljak úgy, ahogy te csinálsz.

Vakszerencse, találj már rám.
Egyszer még jól jöhet,
hogy van egy biztos támaszod.
Ha meg nem kellek,
lökj a szerelem karjaiba.

Vak szerelem, találj már rám.
Vigyél magaddal.
Majd én is becsukom a szemem.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Backstage-túrákkal és minikoncertekkel várja az egyetemistákat a Müpa szeptember 30-án

Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa


Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.

 

A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.



Beck Zoltán Grecsó Krisztiánnal közös előadást tart

Fotó: 30y hivatalos/Sincó

 

A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják


Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.



Mehringer akusztik is lesz

Fotó: Mehringer

 


A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé


A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.



Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes

Fotó: Anima Musicae hivatalos



A nap folyamán a diákok a szakmai séták, a kulisszák mögötti programok, valamint a minikoncertek segítségével élhetik át, milyen az élet Magyarország egyik legjelentősebb kulturális központjában.


A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.


Részletek a belépés kapcsán

 

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás