Előadó: | Presser Gábor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Presser Gábor |
Presser Gábor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Gyere már – úgy ráz a hideg,
de ahogy hozzám érsz, úgy sistereg.
S ahogy a fogaidat érzem a vállamon,
valami érkezik láthatatlan szárnyakon.
Emlékek nincsenek, csak fényképek a szélben,
libegnek valahol, mint zörejek az éjben.
Szerelem utolsó vérig,
szeretlek az utolsó percig.
Én azt hiszem, én úgy tudom,
én még megtalálhatom.
Szerelem utolsó vérig,
akarom az utolsó cseppig.
Én azt hiszem, én úgy tudom,
én még megtalálhatom.
Nekem nem kell a fű, nekem nem kell a tű,
ha rám hajolsz, nekem csak az a gyönyörű.
És veled repülök, te is kapaszkodj belém,
legyőzöl és fölemelsz, s akkor minden az enyém.
S már nem hallok semmit, csak a lélegzeted,
minket összeláncolt a képzelet.
Valami ezerrel végigfut a hátamon,
és csak ezt akarom, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon.
Szerelem utolsó vérig,
szeretlek az utolsó percig.
Én azt hiszem, én úgy tudom,
én még megtalálhatom.
Szerelem az utolsó vérig,
szeretlek az utolsó percig.
Én azt hiszem, én úgy tudom,
én még megtalálhatom.
Szerelem az utolsó vérig,
akarom az utolsó cseppig.
Én azt hiszem, én úgy tudom,
én még megtalálhatom.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik