dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pa-dö-dö: Élni kell

Pa-dö-dö - Élni kell

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Pa-dö-dö
Album: Keressük!
Szövegírók: Galla Miklós
Zeneszerzők: Galla Miklós
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4523 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Élni kell

A szívverés nem kihagyható,
s az éles ész, ha kapcsol, úgy a jó.
Az életfunkciók, mint egy falat kenyér,
úgy kellenek s ha mind OKÉ,
már csattanhat a tenyér.

Élni kell feltétlenül,
jól legyünk kívül, belül.
Térdkalács, homloklebeny,
jaj, soha tönkre ne menj.

Ha étkezünk, nyeljünk sok kaját,
ha zsírszegény, az egészségbarát.
A tornaóra kell, és pláne még a focizás,
a sportoló jó erős és a testalkata csicsás.

Élni kell feltétlenül,
jól legyünk kívül, belül.
Térdkalács, homloklebeny,
jaj, soha tönkre ne menj.

De még véletlenül se.

A popzenét ha élvezed,
dobhártyád is megremeg.
Néha kell az álom,
aludj télen, nyáron.

Ha itt a nyár a hőség rekkenő,
amit megtetéz egy sajnos bökkenő.
A napsugárral ám nagyon vigyázni kell,
a bőrödet bántja ő, amikor hétágra tüzel.

Élni kell feltétlenül,
jól legyünk kívül, belül.
Térdkalács, homloklebeny,
jaj, soha tönkre ne menj.

Ha bármi fáj, sok rossz dolog,
de várnak rám a jó doktorok.
Biztató, ha vérünk kering,
rímnek jó a füstölt hering.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Backstage-túrákkal és minikoncertekkel várja az egyetemistákat a Müpa szeptember 30-án

Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa


Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.

 

A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.



Beck Zoltán Grecsó Krisztiánnal közös előadást tart

Fotó: 30y hivatalos/Sincó

 

A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják


Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.



Mehringer akusztik is lesz

Fotó: Mehringer

 


A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé


A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.



Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes

Fotó: Anima Musicae hivatalos



A nap folyamán a diákok a szakmai séták, a kulisszák mögötti programok, valamint a minikoncertek segítségével élhetik át, milyen az élet Magyarország egyik legjelentősebb kulturális központjában.


A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.


Részletek a belépés kapcsán

 

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás