Előadó: | Bobafett |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Halmosi Szabolcs Szántó László |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Az osakai kaszinóba' kaszabolt a Yakuza,
Wasabival maszatolt vér a jakuzziba.
Sho Kosugi besokkolt, Jackie Chan meg becsinált,
Jet Lee megbotlott, hatos után hátast dobott.
Szumóst késeltek a kyotói gésák,
Mer’ hasával szorította őket, mint a légzsák.
Sok husit evett fusiba sushi helyett,
Ez Hiroshimában is tilos, nem úszhatta meg.
Bezár a Toshiba gyár, újra él a Tamagotchi,
A Mazda tervezi a kamikaze babakocsit.
Nagasakiban lejárt a műszaki a taxikon,
Szarba van a Suzuki, a Kawasaki szakít nagyot.
Tokióba harakirit tanítanak robotok,
Szeretettel várják a delfin vadászokat.
Texas mellett Mexikóból szöktek át az eszkimók,
Meszkalinba’ fosztotta ki őket Danny Trejo.
Tibeti tanoda, betámadta Teheránt,
Búsulnak a dúsítók, a reaktor leállt.
Elvitték a magokat, elvágták a csöveket,
Edzettek, ettek reggel, oszt’ visszamentek.
Haitiből tegnap este telefonált haza E.T.,
Felvételt élőbe’ a rádió közvetíti.
Dzsibutiba lecsitult a sivatagi csetepaté
Megszentségtelenítéseskedéseitekért.
Most reklám…
Banki kölcsön (nehogymán’), fehér csoki
Vitamin kapszula, belföldi nyaralás,
Kutyaeledel, WC parfüm,
Házias levespor,
Mosópor, tampon,
Fogkefe, sampon,
Hidratáló ápolás,
Citrom ízű sör.
Maliba' nagy a galiba,
Mer’ egy alibaba kaliberű talibán palinak a buliján
Lady Gaga lovagolt Obamán.
Fantom az ott volt, telefonnal felvette,
Megzsarolta, nem fizettek, felrakta a netre.
Részletekért klikkeljen ogaga pont com,
Minden hatmilliomodik klikk egy ingyen flakon
Kabir Bedi ebédelt a beduinokkal Bagdadba’,
Békegalambot etettek még vele hajnalba’.
Rosszul lett, nem bírta a gyomra, meg megmarta a kobra,
Mert délbe’ rárobbant az időzített bomba.
Gyászol a tigris, gyászol a nép.
Egy vatikáni patikában lebukott a pápa,
Kilogrammnyi Viagrával ment volna a bárba,
De nem meri, mer' megveri Derik,
Mer’ összeveszett Ferivel, oszt' mondta neki, eridj.
Csodapisti lát.
Hazánkban elsőként a Debreceni Egyetem indít zenei menedzser mesterképzést, hogy egy folyamatosan megújuló, szerteágazó szakterületen is piacképes diplomát szerezhessenek a hallgatók.
- A DE gazdaságtudományi karának és könnyűzenei intézetének négy féléves mesterszakja minden szempontból hiánypótló lesz. Két év alatt piacképes tudást, átfogó szakmai ismereteket szerezhetnek a menedzseri szakmáról a hallgatók - fogalmazott Bács Zoltán egyetemi kancellár, az új képzés szakfelelőse.
- A könnyűzenei képzés felsőoktatási bevezetésénél is rendszerben gondolkodtak, aminek egyik legfontosabb eleme a produkció, a művészeti érték, a másik a menedzsmenttel foglalkozó szakemberek jelenléte, valamint a szükséges technikai háttér megteremtése - magyarázta a kancellár, megjegyezve, hogy a zenei menedzserek sokrétű munkát végeznek, ezért speciális ismereteket és képességeket igényel ez a hivatás.
A zeneiparban is felértékelődik a gyakorlati tudás, amire ugyan autodidakta, tapasztalati úton is szert lehet tenni, de az egyetemi képzésnek köszönhetően rövidebb idő alatt nyílhat lehetőség a szükséges piaci ismeretek megszerzésére.
- A gazdaságtudományi kar a könnyűzenei intézettel közösen dolgozta ki a mesterszak részleteit, az oktatásba neves szakembereket, szakmai szervezeteket is bevonnak, de fontos az is, hogy a zenei, művészeti, kulturális példák mentén valósuljon majd meg a szakemberek képzése – jelezte Fenyves Veronika kari vezető.
- Már 2021-ben, a kortárs könnyűzenei alapképzés indulásakor felmerült a zenei menedzser mesterszak meghirdetése, amely többszintű szakmai háttérrel megtámogatott hiánypótló képzésként érhető el szeptembertől a Debreceni Egyetemen - hangslyozta
- Több ezer olyan produkció van az országban, amelyek hozzáértő irányítást igényelnek, ehhez szakemberekre van szükség, ami jelentősen felértékeli a DE új képzésének jelentőségét - emelte ki
Bakó Csaba, a Tankcsapda produkciós menedzsere szerint a zenei menedzsereknek egyfajta plusz zenekari tagként a produkció minden részére rálátással kell lenniük, a turnék szervezésétől, a koncertek, fellépések körülményein át a sajtónak adott interjúkig és közösségi médiás megjelenésekig.
"Egy-egy zenei produkciónál rengeteg pluszmunkát kell végezni a zenei rész megalkotása, a dalírás és a hangszerelés mellett. Folyamatos tanulásra, önképzésre van szükségük azoknak is, akik már évtizedek óta a pályán vannak" - mondta Bakó Csaba, megjegyezve:
a debreceni képzés országosan egyedülálló abból a szempontból is, hogy egy helyen és egy időben nyílik rálátás az egész szakmára, "gazdasági, zenei, koncertszervezési, kommunikációs értelemben egyaránt".
A képzés felépítése
A négy féléves, 120 kredites mesterszakra bármilyen alapképzés elvégzését követően lehet jelentkezni. Az első évben általános menedzser kompetenciákat lehet elsajátítani, művészeti háttértudásra tehetnek szert a hallgatók, a második évben a speciális menedzser tárgyakat tanulhatják.
Klasszikus és könnyűzenei menedzsment is szerepel a képzés rendszerében, ennek megfelelően a lehető legszélesebb spektrumban
- többek között turnémenedzsmentből, pénzügyi ismeretekből, zeneipari jogi szabályozásból, a social media és az influencerek szerepéről - készítik fel a leendő szakembereket.
Fotó: illusztráció/Freepik